Almanya ve ABD Patriotları geri çekiyor

Almanya ve ABD Patriotları geri çekiyor

Almanya’nın NATO kapsamında Suriye rejiminden gelecek tehlikeye karşı Kahramanmaraş’ta bulunan füze savunma sistemlerini görev süresinin bitmesiyle geri çekeceği iddia edildi. Der Spiegel Online’nin haberine göre ABD’nin de patriotlar için aynı doğrultuda karar aldığı iddiasına yer verildi. Almanya Savunma Bakanlığı da Kahramanmaraş’ta bulunan füze savunma sistemlerinin ve 260 askerin görev süresinin bitmesiyle geri çekileceği yönündeki haberleri doğruladı.

Haberde Suriye’den bir hava saldırısı ihtimalinin ortadan kalktığı için hükümetin patriotların görev süresini uzatmama kararını meclise bildireceği bilgisine yer verildi.

Patriotlar konusu ilk olarak Suruç saldırısı sonrası gündeme gelmişti. Federal Savunma Bakanlığı Sözcüsü Ingo Gerhartz, iki hafta önce yaptığı açıklamada Alman Patriotlarının 2016 Ocak ayına kadar Kahramanmaraş’ta kalacağını belirtmişti. Füze savunma sistemlerinin NATO görevi için Türkiye’de olduğunu hatırlatan Gerhartz, “Önümüzdeki Eylül ayında NATO, Patriotlarının görev süresinin uzatılıp uzatılmayacağını, Türkiye’ye yönelik tehdidinin geçip geçmediğini değerlendirmek için toplanacak.” söylemişti.
Alman Savunma Bakanlığı doğruladı
Almanya Savunma Bakanlığı, NATO kapsamında Suriye rejiminden gelecek tehlikeye karşı Kahramanmaraş’ta bulunan füze savunma sistemlerinin ve 260 askerin görev süresinin bitmesiyle geri çekileceği yönündeki haberleri doğruladı.

Der Spiegel Online Suriye’den bir hava saldırısı ihtimalinin ortadan kalktığı için hükümetin patriotların görev süresini uzatmama kararını meclise bildireceğini yazmıştı. Haberde ABD’nin de patriotlar için aynı doğrultuda karar aldığı iddiasına yer verilmişti.

Yorum Yaz

Yorum yapılmamış

Henüz yorum yapılmamış!

Henüz hiçbir yorum yapılmamış. Ama bu habere ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Yorum Yaz
Yorumları Gör

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.
İşaretlenen alanların doldurulması gereklidir*