Oscar adayları açıklandı

Oscar adayları açıklandı

Bu yıl 89.’su düzenlenecek olan Oscar Ödülleri’nin adayları belli oldu.

Başrollerinde Ryan Gosling ve Emma Stone’un yer aldığı Aşıklar Şehri (La La Land) 14 dalda adaylıkla rekor kırdı.Müzikleriyle de ön planda olan filmde en iyi orijinal şarkı dalında iki adaylık var.

Daha önce üç kez Oscar kazanan Meryl Streep, ‘Florence Foster Jenkins’ filmiyle 20’nci adaylığını kazanarak Oscar’a en çok aday gösterilen kadın oyuncusu oldu.

Oscar ödüllerini veren Akademi ayrıca bu sene bir ilke imza atarak adaylıkları canlı yayında değil, internet üstünden daha önceden hazırlanmış bir video ile açıkladı.

ADAYLAR

En İyi Film:  Arrival, Fences, Hacksaw Ridge, Hell or High Water, Hidden Figures, La La Land, Lion, Manchester by the Sea, Moonlight

En İyi Yönetmen: Denis Villeneuve, Mel Gibson, Damien Chazelle, Kenneth Lonergan, Barry Jenkins

En İyi Erkek Oyuncu: Casey Affleck, Andrew Garfield, Ryan Gosling, Viggo Mortensen, Denzel Washington

En İyi Kadın Oyuncu: Isabelle Huppert, Ruth Negga, Natalie Portman, Emma Stone, Meryl Streep

Yabancı Dilde En İyi Film: Land of Mine, A Man Called Ove, The Salesman, Tanna, Toni Erdmann

En İyi Sinematografi: Arrival, La La Land, Lion, Moonlight, Silence

En İyi Orijinal Şarkı:  Audition (The Fools Who Dream), Can’t Stop The Feeling, City of Stars, The Empty Chair, How Far I’ll Go

En İyi Belgesel: Fire at Sea, I Am Not Your Negro, Life Animated, O.J. Made In America, 13th

En İyi Kostüm Tasarımı: Allied, Fantastic Beasts and Where to Find Them, Florence Foster Jenkins, Jackie, La La Land

En İyi Ses Kurgusu: Arrival, Deepwater Horizon, Hacksaw Ridge, La La Land, Sully

En İyi Ses Miksajı: Arrival, Hacksaw Ridge, La La Land, Rogue One: A Star Wars Story, 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

En İyi Kısa Belgesel: Extremis, 4.1 Miles, Joe’s Violin, Watani: My Homeland, The White Helmets

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı: A Man Called Ove, Star Trek Beyond, Suicide Squad

En İyi Kısa Film: Ennemis Intérieurs, Le Femme et le TGV, Silent Nights, Sing, Timecode

En İyi Kısa Animasyon Filmi: Blind Vaysha, Borrowed Time, Pear Cider and Cigarettes, Pearl, Piper

En İyi Animasyon Filmi: Kubo and the Two Strings, Moana, My Life as a Zucchini, The Red Turtle, Zootopia

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Mahershala Ali, Jeff Bridges, Michael Shannon, Lucas Hedges, Dev Patel

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Viola Davis, Naomie Harris, Nicole Kidman, Octavia Spencer, Michelle Williams

En İyi Görsel Efekt: Deepwater Horizon, Doctor Strange, The Jungle Book, Kubo and the Two Strings, Rogue One: A Star Wars Story

En İyi Film Kurgusu: Arrival, Hacksaw Ridge, Hell or High Water, La La Land, Moonlight

En İyi Yapım Tasarımı: Arrival, Fantastic Beasts and Where to Find Them, Hail Caesar!, La La Land, Passengers

En İyi Uyarlama Senaryo: Arrival, Fences, Hidden Figures, Lion, Moonlight

En İyi Orijinal Senaryo: Hell or High Water, La La Land, The Lobster, Manchester by the Sea, 20th Century Women

En İyi Film Müziği: Jackie, La La Land, Lion, Moonlight, Passengers

Ödül töreni 28 Şubat günü gerçekleştirilecek.

Zaman Amerika
Yorum Yaz

Yorum yapılmamış

Henüz yorum yapılmamış!

Henüz hiçbir yorum yapılmamış. Ama bu habere ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Yorum Yaz
Yorumları Gör

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.
İşaretlenen alanların doldurulması gereklidir*