‘Şimşek Hırsızı’ New York’ta

‘Şimşek Hırsızı’ New York’ta

Rick Riordan’ın ürettiği Percy Jackson karakteri özellikle gençler arasında çok tutuldu. Onun maceralarını anlatan ilk kitap Şimşek Hırsızı sinemaya uyarlanıp büyük bir başarı kazanınca, serinin diğer kitaplarının da beyaz perdeye uyarlanması kararlaştırıldı.

New York’ta yaşayan, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu nedeniyle okuduğu okullardan kovulan Percy hiçbir zaman tanımadığı babasının kim olduğunu merak etmektedir. Bir gün babasının Yunan deniz tanrısı Poseidon olduğunu öğrenir.

70 yıl önce bir kahin üç büyük tanrının yani Zeus’un, Poseidon’un veya Hades’in çocuklarından birinin Olympus’u kurtaracak ya da yıkacak güce sahip olacağını söylemiştir. Bu kehanet üzerine tanrılar aralarında çocuk yapmamaya söz vermiş ancak tutamamışlardır.

Zeus’un iki çocuğu vardır, Hades ise söz vermeden önce yaşayan iki çocuğunu günümüze kadar tutmuştur.

Şimdi yarı tanrı Percy Jackson’ın ilk macerası olan Şimşek Hırsızı Lucille Lortel Tiyatrosu’nda müzikal olarak özellikle genç izleyicilerin karşısına çıkıyor. İzleyenlerin oldukça beğendiği oyunun çoğu gencin hoşuna gideceği düşünülüyor.

Stephen Brackett’in yönettiği Sam Pinkleton’un koreografisini yaptığı oyunun başrollerinde Eric Meyers ve Kristin Stokes var.

 

Yorum Yaz

Yorum yapılmamış

Henüz yorum yapılmamış!

Henüz hiçbir yorum yapılmamış. Ama bu habere ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Yorum Yaz
Yorumları Gör

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.
İşaretlenen alanların doldurulması gereklidir*