Dedektif Hercule Poirot yeniden aramızda

Dedektif Hercule Poirot yeniden aramızda

1920’deki ilk kitabının yayımlanmasından bugüne kadar kitapları tüm dünyada milyonlarca satan Agatha Christie’nin adını yaşatmak ve onu yeni nesillerle tanıştırmak isteyen ailesi, ölümsüz yazarın unutulmaz karakteri Hercule Poirot’yu günümüzün en yetenekli polisiye roman yazarlarından biri olan Sophie Hannah’nın kalemine emanet etti.

Poirot’nun 1920’ler Londra’sında başlayan gizemli serüvenleri bu kez Agatha Christie’nin en sadık takipçilerinden olan ödüllü yazar Sophie Hannah’nın kıvrak zekâsı ve güçlü kalemiyle kaldığı yerden, tüm heyecanıyla devam edecek.

Tüm dünyada bu hafta okurla buluşacak olan The Monogram Murders’ın ilk bölümü ise bazı internet sitelerinden 3 Eylül itibariyle ücretsiz olarak indirilebilecek.

Deneme baskıları Agatha Christie Vakfı’nın belirlediği Agatha hayranları tarafından tam not alan The Monogram Murders  9 Eylül’de kitap raflarında yerini alacak.

Sophie Annah Hakkında

1971’de Manchester’da doğdu. 1995’te Eric Gregory Ödülü’nü aldı, aynı yıl Swansea Edebiyat Yılı çerçevesinde “Sanatın Koruyucusu” ilan edildi. Psikolojik gerilim türünde eserler kaleme alan ve romanları 27 dile çevrilen Sophie Hannah’nın ilk romanı Little Face sadece İngiltere’de 200.000 adet satış rakamına ulaştı. The Carrier adlı son romanı, 2013 yılında Specsavers Ulusal Kitap Ödülleri kapsamında verilen Yılın En İyi Gerilim Romanı Ödülü’ne layık görülen yazarın ayrıca şiir kitapları da bulunmakta.

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.