Comic-Con’da gündem Ben Afflect’in çenesi

Comic-Con’da gündem Ben Afflect’in çenesi

Bu yılki Comic-Con fuarında ilk güne Ben Affleck’in çenesi damgasını vurdu.

Warner Bros. tarafından 2016 yılında gösterime gireceği açıklanan Batman Vs Superman filmiyle ilgili olarak Ben Affleck’in Batman’i canlandıracak olması çoğu kişi tarafından protesto edilmiş, hatta internette kampanyalar düzenlenmişti.

Comic-Con’un ilk günündeyse Warner Bros. bu heyecanla beklenen filmden iki kare yayınladı. Fotoğrafların birinde Ben Affleck Batman kıyafeti içinde görülüyor. Batman kostümünün kulaklarının Frank Miller/Jim Lee’nin çizdiği gibi kısa olarak tasarlandığı göze çarpıyor.

Ancak Batman hayranları bu fotoğrafta öncelikle Affleck’in oldukça belirgin olan çenesine takılmış durumda. Onlara göre zaten daha önce Daredevil gibi bir çizgi kahramanı başarısız şekilde canlandırmış olan aktörün Batman’i oynaması büyük hata. Ayrıca çenesi de çizgi kahramanın çenesine hiç benzemiyor.

Warner Bros’un yayınladığı ikinci fotoğraf ise 2013’te Man of Steel filminde Superman’i canlandıran Henry Cavill’i yine aynı kostümle ancak bu sefer Gotham şehrinde gösteriyor.

Uzun yıllardır konuşulan Superman ile Batman’in birlikte yer alacakları film gösterime girene kadar daha adından çok söz ettireceğe benziyor.

COMIC-CON NEDİR?

1970 yılından beri San Diego’da düzenlenen dünyanın en büyük çizgi roman fuarı olan Comic-Con’a ilk yılında sadece 300 kişi katılmıştı. 2010’da ise bu sayı 130 bin kişi olmuştu. Comic-Con her yıl sadece dört gün süren bir etkinlik. Fuar ayrıca çizgi romanların Oscar’ı kabul edilen Will Eisner Ödülü’ne de ev sahipliği yapıyor.

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.