Fox haber müdürüne hapishanede cinsel taciz

Fox haber müdürüne hapishanede cinsel taciz

Tutuklu 150 gazeteciden biri olan FOX TV Haber Müdürü Ercan Gün’ün cezaevinde cinsel tacize uğradığı, Gün’ün bu şikayetini dile getirmesinin ise, “ziyaretçi kabulünden yoksun bırakma”disiplin cezası ile sonuçlandığı ortaya çıktı.

Ercan Gün’ün avukatları Çağrı Çetin ve Bilge Yeloğlu, söz konusu disiplin kurulu kararının kaldırılması talebinde bulundu.

Gün’ün avukatlarının Silivri İnfaz Hakimliği’ne hitaben kaleme aldığı şikayet dilekçesinde şu iddialar yer aldı:

“Müdafiisi olduğumuz şüpheli, Silivri Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda C Blokta tutuklu bulunmaktadır. 11.10.2016 tarihinde saat 11.00’de müvekkil hastaneye götürülürken dedektör ile üst araması yapılmış; bu esnada dedektör ötmemiştir. Buna rağmen; infaz koruma memuru, müvekkili el ile aramaya başlamıştır. Yapılan aramanın sınırı cinsel taciz boyutuna ulaştığında Müvekkil, infaz koruma memuruna “Ne yapıyorsun sen?” şeklinde soru sormuş, ilgili memur müvekkilin sorusuna, “Sen mahkumsun. İşimizi yapıyoruz, vatan haini” şeklinde cevap vermiştir.  (…)

(…) Müvekkil konuyla ilgili olarak Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na, infaz koruma memuru hakkında cinsel taciz ve hakaret sebebiyle şikayette bulunmuştur. Müvekkilin dile getirdiği haklı tepkisi ‘ziyaretçi kabulünden yoksun bırakma’ disiplin cezası ile sonuçlanmıştır. (…)”

FOX TV Haber Müdürü Ercan Gün, Hrant Dink cinayeti sonrasında, polislerle katil Ogün Samast’ın samimi pozlarını haber yapmıştı. Gün aradan yıllar geçtikten sonra bu fotoğrafları haber yaptı diye 25 Ağustos tarihinde “cadı avı” kapsamında tutuklandı.

GENÇ MUHABİRE DE TACİZ

Zaman Gazetesi eski adliye muhabiri Ayşenur Parıldak(22) da cezaevinden gönderdiği mektupta, gözaltında olduğu sürede alkollü olduğunu söyleyen polis memurları tarafından cinsel tacize uğradığını dile getirmişti.

Zaman Amerika
Yorum Yaz

Yorum yapılmamış

Henüz yorum yapılmamış!

Henüz hiçbir yorum yapılmamış. Ama bu habere ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Yorum Yaz
Yorumları Gör

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.
İşaretlenen alanların doldurulması gereklidir*