Uluslararası Dil ve Kültür Festivali Washington Başkanlık Parkı’nda

Uluslararası Dil ve Kültür Festivali Washington Başkanlık Parkı’nda

Bu yıl 150 ülkeden 2500 öğrencinin katıldığı 13. Uluslararası Dil ve Kültür Festivali’nin Washington ayağı, Beyaz Saray’ı da sınırları içerisine alan Başkanlık Parkı’nda gerçekleşen program ile devam etti.

Onlarca farklı ülkeden Washington’a gelen öğrenciler Beyaz Saray’ın hemen arkasında, Başkanlık Parkı’nın güney bölümüne kurulan dev sahnede hünerlerini sergiledi. Asya, Avrupa, Afrika ve Amerika kıtalarından gelen dünya çocuklarının kendi ülkelerinin kültürünü yansıtan şarkı ve dans gösterileri büyük beğeni topladı.

Öğlen saatlerinde gerçekleşen programa sıcak havanın tadını çıkarmak için yürüyüşe çıkan Amerikalılar da yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlar söylenen şarkılar ile tempo tuttu. Dans gösterilerini hayranlıkla izledi. Programın sunuculuğunu tanınmış komedyen Dan Nainan yaptı.

ty_sProgramı izleyen Kerry Pittsburgh, Washington DC’de düzenlenen dil ve kültür festivalinin olağanüstü olduğunu söyledi. Dünya genelinden farklı kültürlerde şarkıları izleme fırsatı bulduğunu söyleyen Pittsburgh, “Bu harika” dedi.

Amerikalı David Reed ve Pakistanlı Alut Zahra, müze ziyareti yaptıkları sırada dev sahneyi görüp programı izlemeye geldiklerini söyledi.

Alut Zahra, “Programı çok beğendim. Çok renkli bir gösteri. Çok farklı müzikler dinledim.  Özellikle Teksaslı öğrencilerin performansını çok beğendim” dedi.

David Reed, programın çeşitliliğinden övgüyle bahsetti ve çok beğendiğini söyledi.

Uluslararası Dil ve Kültür Festivali’nin Washington ayağı ABD Kongresi’nde düzenlenecek özel program ve öğrencilerin Beyaz Saray ziyaretleri ile devam edecek.

İhsan Denli
Yorum Yaz

Yorum yapılmamış

Henüz yorum yapılmamış!

Henüz hiçbir yorum yapılmamış. Ama bu habere ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Yorum Yaz
Yorumları Gör

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.
İşaretlenen alanların doldurulması gereklidir*