Rochester’lı Türkler Amerikalı dostlarını iftarda ağırlıyor

Rochester’lı Türkler Amerikalı dostlarını iftarda ağırlıyor

New York eyaletinin önemli şehirlerinden Rochester’da yaşayan Türk aileler Ramazan ayında iftar sofralarına Amerikalı doslarını davet ediyor. Gedemenli ailesi de New York Senatörü Joseph E. Robach’ı ve Brighton Town Eski Belediye Başkanı Sandra Frankel’e evinde iftar verdi.

Rochester’da yaşayan Türkler’in konukseverliğinden övgüyle bahseden Senatör Robac, Ramazan ayının toplumdaki kaynaşmayı artırdığını ve birlikte yaşama ve paylaşma kültürüne büyük katkıda bulunduğunu belirterek bu davetten dolayı ev sahiplerine teşekkür etti. Evdeki çocuklarla da özel ilgilenen Robac, sağlıklı aile ortamlarının önemini vurguladı. Brighton Town Eski Belediye Başkanı Sandy Frankel de iftarda katıldığı Türkiye gezisi izlenimlerini paylaştı ve Türk misafirperverliğinin her yerde aynı şekilde mükemmel olduğunu belirterek memnuniyetini dile getirdi.

Her iki konuk da özellikle Türk Kültür Merkezi’ne ve Peace Island Enstitüsü’nün Rochester’da ve New York’taki faaliyetlerinden övgüyle söz ederek memnuniyetlerini bildirdi.

Write a comment

1 Comment

  1. Seref July 22, 14:42

    İnsanlığa herşeye rağmen birlikte yaşamayı gösterdiğiniz için teşekkürler

Only registered users can comment.