Hocaefendi, bayramda çocukları yine sevindirdi

Hocaefendi, bayramda çocukları yine sevindirdi

Ramazan Bayramı’nı, kaldığı bölgedeki Türklerle karşılayan Fethullah Gülen Hocaefendi, bayram namazının ardından okunan hutbede gözyaşlarına hakim olmadı. Hocaefendi, hutbe sonrasında ziyaretine gelenlerle bayramlaşırken, çocuklara da çikolata ve çeşitli hediyeler verdi.

 

01hecocukNamazı kıldıran Herkul.org isimli internet sitesinin editörü Osman Şimşek, okuduğu hutbede, İslam aleminin içine düştüğü kaos ortamında Bayram’ın hoş esintilerinin hakkıyla duyulamadığını söyledi. Şimşek, “Bir yandan Rabb-i Rahimimiz hakkında hüsn-ü zannımız ve ahiret hesabına recalarımız sayesinde en ulvî hislerle ruhlarımız coşsa da, diğer taraftan gönüllerimize âdeta keder ve tasa pompalandığını hissediyoruz.” dedi.

 

İslam aleminde mevcut tablonun ürpertici olmasına karşın ümitsiz olunamayacağını belirten Şimşek hutbesine, ‘”İman, Allah’a teveccüh ve esbâba riâyet sayesinde aşılamayacak hiçbir problemin olmadığına kânîyiz.” şeklinde devam etti.

 

Allah’ın nurunu tamamına erdireceğini ifade eden Osman Şimşek, “Âlem-i İslâm’da nur üstüne nurlar inkişaf edecek; yeryüzü bir kere daha hak, adalet, muhabbet ve huzur atmosferine erişecek.” diye konuştu.01hedua

 

Hocaefendi, Ramazan Bayramı’nda kendisini yalnız bırakmayan Türk dostları ile bayramlaştıktan sonra çocukları sevindirdi. Ziyaretine gelen her bir çocuk ile tek tek ilgilenip çikolata ve hediyeler veren Fethullah Gülen Hocaefendi, küçük ziyaretçilerden kendisi için dua etmelerini rica etti. Çocukların başını okşayıp zaman zaman da sarılan Hocaefendi’ye minik ziyaretçileri de “Bayramınız kutlu olsun” diye temennide bulundu.

 

Ziyaretçilerinin ardından, Türkiye’den gelen ağabeyi Seyfullah Gülen ile de bayramlaşan Hocaefendi, Türkiye’deki yakınlarıyla da telefonla hasret giderdi.

 

 

[iframe width=”560″ height=”315″ src=”//www.youtube.com/embed/-Za-wYV0pwU” frameborder=”0″ allowfullscreen]

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.