“Gülen ve Hizmet hareketinin kargaşa ile ilgisi olamaz”

“Gülen ve Hizmet hareketinin kargaşa ile ilgisi olamaz”

Cezaevlerinde isyan çıkarılacak iftirası ile başlatılan algı operasyonlarına sert bir tepki de Fethullah Gülen Hocaefendi’nin avukatlarından geldi. Sosyal medyada, Gülen Avukatları (@fgulenav) hesabından açıklama yapıldı.

57563786

MASUM İNSANLAR HEDEF ALINIYOR

Karanlık planların devreye sokularak cezaevilerine müdahal edileceği ve Hizmet Hareketi mensuplarının da içinde olduğu masum insanların hedef alınacağınden endişe edildiği hatırlatılan açıklamada, “Sayın Gülen, masum bir cana kıyanı bin kere lanetlemekte ve bir insanın canına kıyan kişinin insanlıktan nasibini almadığını her defasında dile getirmektedir.” denildi.
HİZMET MENSUPLARININ KARGAŞA İÇİNDE OLMASI ASLA KABUL EDİLEMEZ

Cezaevlerinde kargaşa, isyan, rehin alma gibi iddiaların Gülen ve Hizmet hareketiyle ilgisi olmadığının altı çizilerek şunlar ifade edildi: “Çıkan haberlerde, cezaevine müdahale için gerekçe yapılacağı söylenen; isyan, kargaşa, rehin alma ya da yangın çıkartma iddialarıyla Sayın Gülen’in ve Hizmet Hareketinin bir ilgisi olamaz.Sayın Gülen’in fikirlerini esas alan ve Hizmet Hareketi mensubu olduğunu söyleyen hiçbir kişinin masum bir insanın canına kıyması, isyan, kargaşa, rehin alma ya da yangın çıkartma gibi bir davranış içerisinde olması asla kabul edilemez.”

Gülen’in Hizmet Hareketi mensuplarına yıllardır; karışıklık, kavga ve anarşiye değil, güven ve emniyet, insan faziletlerine dayalı hareket etme tavsiyesinde bulunduğu hatırlatıralarak, sulh, karşılıklı saygı ve şefkat ön plana çıkaran bir müspet hareket tarzının yaşatılmasını istediği anlatıldı.
Gülen Avukatları (@fgulenav) hesabından yapılan açıklamanın tam metni şöyle:
Son günlerde sosyal medya vb. platformlarda, karanlık planların devreye sokularak değişik bahanelerle cezaevlerine müdahale edileceği ve Hizmet Hareketi mensuplarının da içinde olduğu masum insanların hedef alınacağı dile getirilmektedir.

Çıkan haberlerde, cezaevine müdahale için gerekçe yapılacağı söylenen; isyan, kargaşa, rehin alma ya da yangın çıkartma iddialarıyla Sayın Gülen’in ve Hizmet Hareketinin bir ilgisi olamaz.

Sayın Gülen 1970’li yılların başından itibaren fikirlerine değer veren Hizmet Hareketi mensuplarına her fırsatta şu tavsiyelerde bulunmuştur;

(1) Karışıklığa, kavgaya ve anarşiye imkan verecek harekette bulunmamak;
(2) Güven ve emniyet veren insani faziletlerle donatılmış hareketler, icraatlar yapmak;
(3) İnsanları ve toplumu sulh ve karşılıklı saygıyla bir araya getiren aksiyonlarda bulunmak;
(4) Her durumda sabrı ve şefkati ön plana çıkarmak;
(5) Muhalefet yapmak veya tepki vermek yerine, müspet davranmak ve proaktif aksiyon odaklı olmak.

Son yıllarda yapılan onca zulme ve haksızlığa rağmen karışıklığa ve çatışmaya karışmayan insanların varlığı da Sayın Gülen’in fikirlerinin ve Hizmet Hareketinin çatışmacı olmadığını göstermektedir.

Sayın Gülen’in fikirlerini esas alan ve Hizmet Hareketi mensubu olduğunu söyleyen hiçbir kişinin masum bir insanın canına kıyması, isyan, kargaşa, rehin alma ya da yangın çıkartma gibi bir davranış içerisinde olması asla kabul edilemez. Bu davranış içerisinde olan varsa bu kişi ya da kişilerin Hizmet Hareketi mensubu olması mümkün değildir. Bu kişiler, hizmetin barışçıl ve masum çehresine leke sürmek isteyen ajan provokatördür.

Sayın Gülen, masum bir cana kıyanı bin kere lanetlemekte ve bir insanın canına kıyan kişinin insanlıktan nasibini almadığını her defasında dile getirmektedir. Bu şekilde hareket eden kişi ya da kişilerin Sayın Gülen’le ve Hizmet Hareketiyle ilgisi olmaz, olamaz.

Kamuoyuna saygılarımızla…

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.