Niagara Vakfı, Türk işadamları ile Amerikalı vekilleri bir araya getirdi

Niagara Vakfı, Türk işadamları ile Amerikalı vekilleri bir araya getirdi

Illinois merkezli Niagara Vakfı tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Springfield meclis Resepsiyonu’na Amerikalı milletvekilleri ve Türk işadamları yoğun ilgi gösterdi. Program kapsamında, Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen işadamalarına Illinois valiliği tarafından eyaletteki iş imkanları hakkında bilgi verildi.

Resepsiyonda misafirlere İçişleri Bakanı, eyalet milletvekilleri ve senatörler tarafından resmi teşekkür belgeleri takdim edildi. Belgeleri alanlar arasında Turkiye Cumhuriyeti Chicago Konsolosu Fatih Yildiz, İşadamları heyeti adına Kırıkkale milletvekili Ramazan Can,  Chicago Ticaret Odası Başkanı Osman Aydaş, Azerbaycan Parlamentosu üyesi Asım Mollazade ve Niagara Vakfı temsilcisi Mevlüt Hilmi Çınar bulunuyordu.

Türk Hava Yolları bölge sorumlusu Mevlüt Kara ise programda bir Türkiye tanıtımı yaparak milletvekili ve senatörleri Türkiye’ye davet etti. Chicago Türk Ticaret Ateşeliği de resepsiyonda tanıtım amaçlı bir stand açtı.

Programa Illinois Eyalet Meclis Başkanı Michael J. Madigan, Türkiye-Illinois İşbirliği Dostluk Grubu Senato Sorumlusu Pameka Althof ve Chicago Türk Ticaret Ateşesi Sevtap Akguloğlu da katıldı.

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.