Washington’da seçim aksaması

Washington’da seçim aksaması

Başkent Washington’da Cumhurbaşkanı seçimi için oy verme işleminde kısa süreli aksama yaşandı.

İlk kez bulundukları şehirde oy vermek üzere sandık başına giden Amerikalı Türkler kısa süreli bir aksama ile karşılaştı. Öğle saatlerinde Washington Büyükelçiliği’ne giden vatandaşlar sistemdeki bir sorun nedeniyle bir saati aşkın bir süre oy kullanamadı.

Sandık başı görevlileri öğleden sonra YSK sisteminden gelen ‘saat 17:00’a kadar oy kullanılabilceği’ne ilişkin bir uyarı ile karşılaştı. Görevlilerin YSK yetkilileri ile irtibata geçmesinin ardından sorun çözüldü. Oy verme işlemine vatandaşların yoğun ilgi göstermemesi nedeniyle aksaklıktan dolayı herhangi bir yığılma olmadı.

Cihan Haber Ajansı’na konuşan Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, saat farkından dolayı böyle bir problemin yaşandığını söyledi. YSK sisteminde Washington’un da Avrupa saatine göre ayarlanmış olabileceğini dile getiren Kılıç, bu sebepten Avrupa’da oy kullanma işleminin bitmesinin ardından Washingon’da da seçimin otomatik olarak sona erdiğini söyledi. Kılıç, yetkililer ile kısa bir görüşmenin ardından sorunun çözüldüğünü kaydetti.

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.