3D yazıcılar, New York’ta hünerlerini sergiledi

3D yazıcılar, New York’ta hünerlerini sergiledi

Son yıllarda teknoloji dünyasının en çok konuşulan konularından 3D yazıcıları ABD’nin New York şehrinde görücüye çıktı. Javit Center Sergi Salonu’nda başlayan 3D yazıcı fuarında çok sayıda şirket ürününü sergiledi.

3D yazıcı ile oyuncaklardan, müzik aletlerine, süs eşyalarından bisiklete kadar birçok ev malzemesi üretilebiliyor. Teknoloji saysesinde birçok ürün kolay bir şekilde, her yerde kopyalanabiliyor. İsteyen herkes, 3D teknolojisine sahip olan makineleri uygun fiyata alıp, istediği yerde kullanabiliyor.3d1

Sergi salonunda farklı yöntemlerle üretim yapan çeşitli yazıcılar, teknoloji severlerle buluştu. Bazı yazıcılar mürekkeb ile, bazıları ise paslanmayan çelikten oluşan renkli sıvı ile çalışıyor. İsteyen 3D yazıcılarını bilgisayara bağlayabiliyor. Fiyatları ise makinanın özelliğine ve büyüklüğüne göre değişiyor. 3D yazıcı ile yaklaşık 30 dakika gibi kısa bir sürede çocuklar için oyuncak yapmak mümkün.

Fuarın en çok ilgi gören ürünlerinden birisi katılımcıların kısa sürede biblolarını yapabilen yazıcı oldu. Şirket yetkilisi Zander Mchade, insan biblolarını çok kısa bir süre içinde hazırlayabildiklerini belirtti. Tarayıcı, insan vücudunun fotoğrafını çektikten kısa bir süre sonra bilgileri bilgisayara gönderiyor. 3D yazıcısı sayesinde tarayıcının gönderdiği bilgiler hemen bibloya dönüştürülüyor.

Yine 3D yazıcı teknolojisi kullanılarak boyanan araba da fuarda göze çarpa ürünlerden oldu. Arabayı 2-3 ay içerisinde hazırladığını belirten Ioan Florea, 3D yazıcı ile iyi iş çıkardığını söyledi. Florea, arabayı boyamak için birden fazla 3D yazıcı kullandığını belirtti.

Fuara katılan bir mimarlık firması, inşaat sektöründe bina tanıtımı için kullandıkları maketleri sergiledi. Firma müdürü Lito Chanikian, 3D yazıcısı sayesinde müşterilerine daha hızlı hizmet verdiklerini söyledi. Chanikian, ilerleyen süreçte 3D yazıcıların bina inşaatlarında da kullanılabileceğini ve bu şekilde çok daha hızlı hizmet verilebileceğini belirtti.

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.