ABD’de alışveriş merkezinde silahlı saldırı; 8 ölü

ABD’de alışveriş merkezinde silahlı saldırı; 8 ölü

ABD’nin Texas eyaletinde gerçekleştirilen silahlı saldırıda, bir alışveriş merkezine giren saldırganın, 8 kişiyi öldürdüğü, 7 kişiyi de yaraladığı açıklandı. Hayatını kaybedenler arasında çocukların da bulunduğu belirtiliyor.

Allen İtfaiye Departmanı Şefi Jonathan Boyd, ölü ele geçirilen zanlının, 8 kişiyi öldürdüğünü, en küçüğü 5 yaşında olan 7 kişiyi de yaraladığını belirtti. Boyd, söz konusu olayda, saldırgan dahil 7 kişinin olay yerinde, iki kişinin de kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği açıkladı. Hastaneye kaldırılan 7 yaralıdan 3’ünün durumunun kritik olduğu öğrenildi.

Allen Police Departmanı Şefi Brian Harvy de olaya şahit olan bölge halkına, “Elinde olayla ilgili video kaydı olan, önemli bir şeye şahit olanlar FBI’ı arasın.” çağrısında bulundu.

İsmi açıklanmayan bir kaynağa göre ikinci bir silahlı saldırgan aranıyordu. Ancak daha sonra saldırganın tek başına hareket ettiği belirtildi. Olay yerinin yukarıdan çekilen videosunda yüzlerce insanın elleri havada alışveriş merkezinden çıktığı görülüyor.