Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 8 güncellemesi bugün geliyor

Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 8 güncellemesi bugün geliyor

Apple, yeni telefon modelleri iPhone 6 ve iPhone 6 pulus’ın ardından yeni işletim sistemi iOS 8 çıkarıyor. Bugün saat 13.00’de iOS 8 tüm iPhone ve iPad kullanıcılarına sunulacak.

Merakla beklenen yeni iPhone modelleri geçtiğimiz hafta Apple’ın San Francisco’daki merkezinde tanıtıldı. Şimdi ise sıra yeni işletim sistemi iOS 8’e geldi. Peki Apple’ın yeni işletim sisteminde ne gibi yenilikler var? onları sizlerle paylaşalım. Öncelikle iOS 8’demesajlar bölümünün artık Türkçe anlayabilmesi en dikkat çeken özellik olarak göze çarpıyor. iOS 8 ile birlikte mesajlar kısmındaki mikrofon tuşuna basan kullanıcılar, Türkçe konuşarak mesaj gönderebilecek. iOS 8’in bir diğer dikkat çeken özelliği ise sağlıkla ilgili. iOS 8 sayesinde tansiyon ölçebilecek, kilo kontrolü yapabilecek, hastalık geçmişi HealthKit uygulaması ile birlikte öğrenilebilecek.
iOS 8’i destekleyen iPhone, iPod Touch ve iPad modelleri
Apple ürünlerinde iOS 8 döneminin başlaması ile birlikte bazı cihazlar güncellemeden mahrum kalacak. Apple’ın geçtiğimiz hafta San Francisco’daki etkinlikte açıkladığı listeye göre iOS 8’i destekleyecek cihaz listesi şu şekilde olacak. iPhone 4SiPhone 5iPhone 5CiPhone 5S5. nesil iPod Touch, iPad 2, iPad Retinai, Pad Air, iPad Mini, iPad Mini Retina… Bu modellerin altındaki cihazlar ise iOS 8 için güncelleme yapamayacak.

Yorum Yaz

Yorum yapılmamış

Henüz yorum yapılmamış!

Henüz hiçbir yorum yapılmamış. Ama bu habere ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Yorum Yaz
Yorumları Gör

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.
İşaretlenen alanların doldurulması gereklidir*