Beyaz Saray mültecileri istemeyen valiler ile görüştü

Beyaz Saray mültecileri istemeyen valiler ile görüştü

Beyaz Saray yönetimi Suriyeli mültecilerin eyaletlerine gelmesini istemeyen ve yönetimin bu yöndeki politikaları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen valiler ile görüştü.

Görüşmeye Beyaz Saray yönetiminden Başkan Obama’nın Özel Kalemi Denis McDonough’un öncülüğünde bir heyet katıldı. McDonough, 34 valinin katıldığı videokonferans şeklindeki görüşmede mevcut mülteci politikaları ve alınacak güvenlik tedbirlerini anlattı.

Beyaz Saray yetkilileri, Başkan Obama’nın “Amerikan halkının güvenliği birincil önceliğimizdir” şeklindeki sözlerini hatırlattı. Bu yaklaşımlarında herhangi bir değişikliğin söz konusu olamayacağını belirtti.

Beyaz Saray’dan görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada videokonferansın soru cevap kısmıyla birlikte yaklaşık 90 dakika sürdüğü ve 13 valinin soru sorduğu belirtildi. Videokonferansa katılan valilerin birçoğunun görüşmeden memnun ayrıldığı kaydedildi.

ABD’de Paris saldırılarının ardından yaklaşık 20 eyalet valisi Suriyeli mültecilerin eyaletlerine yerleşmesine izin vermeyeceklerini açıklamıştı.

İhsan Denli
Yorum Yaz

Yorum yapılmamış

Henüz yorum yapılmamış!

Henüz hiçbir yorum yapılmamış. Ama bu habere ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Yorum Yaz
Yorumları Gör

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.
İşaretlenen alanların doldurulması gereklidir*