Tillerson Senato’dan onay almak üzere

Tillerson Senato’dan onay almak üzere

ABD Başkanı Donald Trump’ın Dışişleri Bakanlığı için aday gösterdiği Rex Tillerson Senato’dan onay almak üzere.

Florida Senatörü Marco Rubio’nun Rex Tillerson’ın Dışişleri Bakanlığı’na Senato Komisyonu’nda destek vereceğini açıklamasının ardından Tillerson’ın Dışişleri Bakanlığı’nın onaylanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Rubio, bir kısmı Rusya’ya yönelik düşünceleri konusunda olmak üzere önemli çekincelerine rağmen, Tillerson’ın adaylığını destekleyeceğini söyledi.

Rubio’nun Facebook’tan yayımlanan açıklaması Senato Dış İlişkiler Komisyonu’nun Tillerson’ın adaylığının oylanacağı toplantısından birkaç saat önce geldi.

Rubio, komisyondaki oturumda Tillerson’a Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i savaş suçlusu olarak nitelememesi, Suudi Arabistan ve Filipinler’deki insan hakları ihlallerini eleştirmemesi nedeniyle tepki göstermişti.

Demokrat Senatör Ben Cardin ise Tillerson’ın adaylığını desteklemeyeceğini söyledi. Buna gerekçe olarak da Tillerson’ın Rusya ve Suriye’nin savaş suçlarına değinmemesini ve Filipinler Devlet Başkanı’nın uyuşturucu ile şiddetli mücadelesini insan hakları ihlali olarak nitelememesini gösterdi.

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.