Obama’dan bayram mesajı

Obama’dan bayram mesajı

ABD Başkanı Barack Obama, Ramazan Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayınladı. Tüm dünyadaki Müslüman alemin Ramazan Bayramını kutlayan Obama, ABD müslümanlarının ülkeye katkısından övgüyle bahsetti.

Obama’nın Ramazan Bayramı mesajı şöyle:

“ABD ve dünya genelindeki Müslümanlar Ramazan Bayramı’nı kutlarken, ben ve Michelle, onlara ve ailelerine en içten dileklerimizi iletiyoruz. Geçtiğimiz ay oruç, tefekkür, ruhi yenilenme ve yoksullara yardım zamanıydı. Ramazan Bayramı, Ramazan ayının tamamlanması anlamına gelirken, bununla birlikte insanlık olarak bizi birleştiren ortak değerleri hatırlamakta ve tüm dinlerden insanların, yoksulluk, çekişme ve hastalıklardan etkilenenler başta olmak üzere birbirlerine karşı yükümlülüklerini sağlamlaştırmaktadır.

ABD’de Ramazan Bayramı ise Müslüman Amerikalıların ülkemizin dokusunu inşa etmedeki ve demokrasimizi güçlendirmedeki sayısız başarı ve katkılarını bize hatırlatıyor. Bu nedenle hem burada hem dünya genelinde, tüm dinlere mensup insanların refaha erme haklarını korumada yanlarında yer alıyor ve bunu toplumlarına kazandırma yönündeki kararlılıklarını memnuniyetle karşılıyoruz.

ABD Yönetimi adına, ABD ve dünya genelindeki Müslümanların bayramlarını huzur ve neşe içinde kutlamalarını diliyoruz. Ramazan Bayramınız mübarek olsun.”

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.