Donald Trump da başkanlık için aday adaylığını açıkladı

Donald Trump da başkanlık için aday adaylığını açıkladı

ABD’nin inşaat ve emlak sektörünün en önemli isimlerinden Donald Trump, ABD Başkanlığı için aday adaylığını resmen açıkladı. Cumhuriyet Partisi’nden 12. aday adayı olarak başkanlık yarışına giren Trump, ‘daha iyi ve daha güçlü’ bir Amerika vaadinde bulunuyor.

New York’ta düzenlenen bir organizasyonda aday adaylığını açıklayan Trump, mevcut yönetimi eleştirdi. Kızı Ivanka Trump’ın kürsüye çağırmasından sonra bir konuşma yapan Donalt Trump, “Ülkemiz büyük tehlike içinde. Artık zaferlerimiz yok. En son ne zaman bizi yenilgiden kurtardı.” şeklinde eleştirilerde bulundu. Çin’in ABD’yi ticaret alanında öldürdüğünü belirten Amerikalı işadamı, her zaman Çin’i yenmeyi başardığını iddia etti. IŞİD, tehditlerini de hatırlatan Trump, “Maalesef Amerikan rüyası öldü. Ama başkan olarak seçilirsem bunu geri getireceğim. Amerika’yı öncekinden daha büyük ve daha güçlü hale getirerek daha harika bir Amerika yapacağım” dedi.

Halk arasında Obamacare olarak bilinen Düşük Maliyetli Sağlık Sigortası’nın (ACA) web sitesinde yaşanan teknik aksaklıkları da eleştiren Cumhuriyetçi aday adayı, site için 5 milyar dolarlık yatırım gerektiğini dile getirdi. Trump, “Benim için web sayfası yapan insanlar var ve onlar bu işi 3 dolara yapıyor” eleştirisinde bulundu.

Daha fazla oturarak politikacıların yetersizliklerini izleyemeyeceğini kaydeden ünlü işadamı, “Bayanlar ve baylar, ABD Başkanlığı için resmen adayım” sözleriyle konuşmasını bitirdi.

Öte yandan Florida eyaleti eski valisi ve eski Başkan George W. Bush’un kardeşi Jeb Bush, dün başkanlık yarışındaki aday adaylığını resmen açıklamıştı.

Cumhuriyetçi Parti’den aday adaylıklarını resmen duyuran diğer isimler ise şöyle:
Florida eyaleti eski Valisi ve eski Başkan George W. Bush’un kardeşi Jeb Bush, Senatör Lindsey Graham, Senatör Marco Rubio, Senatör Ted Cruz ve Senatör Rand Paul, Eski Senatör Rick Santorum, Eski Arkansas Valisi Mike Huckabee, Eski Teksas Valisi Rick Perry, Eski New York Valisi George Pataki, iş kadını Carly Fiorina, yazar Ben Carson.

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.