Beyaz Saray’da güvenlik alarmı

Beyaz Saray’da güvenlik alarmı

ABD Başkanı Barack Obama’nın ‘Kanlı Pazar’ yürüyüşlerine katılmak üzere Beyaz Saray’dan ayrılmaya hazırlandığı sırada duyulan yüksek ses üzerine güvenlik alarmı verildi.

Beyaz-sarayPatlama sesine benzediği ifade edilen ‘yüksek gürültü’nün ardından Başkan Obama Beyaz Saray’dan bir süre ayrılmadı.

Başkan Barack Obama için Beyaz Saray’ın güney bahçesinde başkanlık helikopteri ‘Marine One’ bekletiliyordu. Ancak gürültü sebebiyle programı 30 dakika kadar aksayan Obama, kara yolu ile Joint Base Andrews Naval Askeri Havaalanı’na gitti. Obama buradan uçak ile Alabama’ya geçecek.

Gürültünün ardından Obama’yı takip edecek basın mensupları Beyaz Saray’daki basın odasına geri gönderdi ve kapısı kilitlendi.

Beyaz Saray’a giriş çıkışların da durdurulduğu ifade ediliyor.

Söz konusu gelişmeden birkaç dakika sonra Beyaz Saray yakınlarında hediyelik eşya satılan bir stantta yangın çıktığı görüldü. Yangının görüntüleri sosyal medyada hızla yayılıyor.

Beyaz Saray’dan basın mensuplarına gönderilen emaillerde gürültünün sebebinin stantta çıkan yangın olduğunun tahmin edildiği ifade edildi.

Ayrıca Başkan Obama ve ailesini korumak ile görevli Gizli Servis’in Beyaz Saray yakınlarına park eden bir araç üzerinde inceleme yapması dikkat çekti.

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.