Twitter’da mavi tikli hesaplardan aylık abonelik ücreti alınacak

Twitter’da mavi tikli hesaplardan aylık abonelik ücreti alınacak

44 milyar dolara Twitter’ı satın alan dünyanın en zengin işadamı Elon Musk’ın mavi tik onaylı hesaplardan her ay ücret almak için hazırlık yaptığı belirtildi. güncelleme yapma hazırlığı içerisinde.

Twitter’da yüzde 9,2’lik hissesi bulunan Musk, nisanda 44 milyar dolarlık teklifiyle Twitter’a talip oldu. Platformla mahkemelik olan Musk, satın alma sürecini tamamladığını geçen günlerde duyurmuştu.

Teknoloji sitesi The Verge’un haberine göre Musk, çalışanlarına ‘parayla mavi tik satma’ ile ilgili çalışmasını ve bunu 7 Kasım’a kadar yetiştirmelerini yoksa kovulacaklarını söyledi.

Twitter’da ‘Twitter Blue’ isimli 4,99 dolar ücretli ve şu an sadece ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da geçerli aylık abonelik sistemi var. Blue seçeneğinde Tweetleri düzenleme ve reklamsız Twitter özelliği bulunuyor.

“90 GÜN SÜRE VERİLECEK”

Musk’ın planına göre abonelik ücreti 19,99 dolara çıkarılacak. Mavi tik edinmek için de abone olmak şart koşulacak. Şu an mavi tiki olan kullanıcılarsa, mavi tikini kaybetmemek için 90 gün içinde abonelik sistemini satın almaları gerekecek.

MUSK PAYLAŞIM YAPTI

Elon Musk, bu gece attığı bir twette de, “Onaylanma süreçleri şu an yenileniyor” demişti.