Hocaefendi, terör saldırıları nedeniyle ‘Tel’in ve Taziye’ mesajı yayınladı

Hocaefendi, terör saldırıları nedeniyle ‘Tel’in ve Taziye’ mesajı yayınladı

Fethullah Gülen Hocaefendinin Bağdat, Dakka ve Medine’de meydana gelen terörist saldırıları nedeniyle ‘Tel’in ve Taziye Mesajı’ yayınladı.

New York merkezli Ortak Değerler Birliği (AFSV)’nin internet sitesinde yer alan taziye metninin tamamı şöyle;

“Bağdat ve Dakka’da gerçekleştirilen, aralarında çok sayıda çocuğun da olduğu yüzlerce insanın hayatına mal olan acımasız terör saldırılarını şiddetle lanetliyorum. Bu saldırılar bütün insanlığa karşı işlenmiş cinayetlerdir  ve insanlığın manevi sinesinde derin yaralar açmıştır.

Medine’de gerçekleştirilen ve dört güvenlik görevlisinin hayatına mal olan terörist saldırıyı da aynı şekilde şiddetle lanetliyorum. Mübarek Ramazan ayı içinde emin belde olarak Müslümanların kalplerinde hususi bir yeri olan Medine’de Mescid-i Nebevi’nin hemen yanında gerçekleştirilen ve orayı kana bulayan bu saldırı esef vericidir. Fazileti bizzat Kur’an-ı Kerim ve Efendimiz (aleyhissalatu vesselam) tarafından bildirilen bu mekânın böyle bir saldırıya maruz kalması hem o mekana hem de o mekânı şereflendiren Zata (aleyhissalatu vesselam) karşı büyük bir saygısızlık ve bir ihanettir.

Bu elim hadiseler vesileyle hatırlatmak isterim ki özellikle sivilleri ve dini azınlıkları hedef alan, veya mezhep mülahazasıyla yapılan bütün şiddet ve zulümler Kuran’ın ve Sünnetin ruhuna tamamen zıttır ve sadece tel’ine layıktır.

Yayın organları Bağdat ve Dakka saldırılarını IŞİD örgütünün üstlendiğini, Medine saldırısında da aynı örgütten şüphelenildiğini haber verdiler. Bütün dünya bilmelidir ki bu hunhar saldırıları planlayanlar ve yapanlar kendilerine nasıl bir isim takarlarsa taksınlar ve ne gibi iddialarla ortaya çıkarlarsa çıksınlar, insanlıkla münasebetleri kopmuş, başka insanların hayatına ve izzetine zerre kadar değer vermeyen, totaliter bir zihniyetin tesiri altında canavarlaşmış varlıklardır.

Bu menfur saldırılarda hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı ve yaralananlara acil şifalar diliyorum. Cenab-ı Hak onlara sabır ve metanet versin, acılarını dindirsin.

Cenab-ı Erhamurrahimin’den dünyamızı ve insanlığı terörizm kanserinden kurtarmasını niyaz ediyorum.”

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.