Müslüman kadını yakmaya çalışan saldırgan New York’ta aranıyor

Müslüman kadını yakmaya çalışan saldırgan New York’ta aranıyor

New York’ta yetkililer Müslüman bir kadının giysilerini ateşe veren kişiyi arıyor. Polis, 11 Eylül saldırılarından bir gün önce yaşanan olayın “nefret suçu” kapsamında değerlendirileceğini bildirdi.

Polis, olay sırasında 35 yaşındaki kadının Park Avenue’da lüks bir giyim mağazasının önünde durduğunu, birden sol kolunun ısındığını hissettiğini ve bluzunun yanmaya başladığını fark ettiğini belirtti.

Amerika’nın Sesi’nin haberine göre, polis, “Kadın yangını söndürdü ve yanında elinde çakmak olan bir adamın durduğunu fark etti” dedi. Kurbanın İskoçya’dan gelen bir turist olduğu, yaralanmadığı ve tıbbi yardım almadığı açıklandı. Yetkililer, kadının adını açıklamadı.

Şüpheli olaydan sonra kaçmayı başardı. Polis zanlının güvenlik kamerası görüntülerini yayınladı. İslam-Amerikan Konseyi olayı kınadı, ve Amerika’da Müslümanlar’a yönelik saldırıların arttığına dikkati çekti.

Yapılan açıklamada, “Müslümanlar’a saldırıda New York ve ülke genelinde açıkça bir artış görüyoruz, Belediye Başkanı ve New York polisinin Müslüman toplumuna yönelik saldırıları önlemesi için gerekli kaynakları harekete geçirmesini istiyoruz” denildi.

Geçen ay da New York’un Queens semtinde bir imam ve yardımcısı başlarından vurularak öldürülmüştü.

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.