Zuckerberg’den göçmen öğrencilere dev yardım

Zuckerberg’den göçmen öğrencilere dev yardım

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg ile eşi Priscilla Chan, göçmen ailelerin çocuklarının eğitimi için 5 milyon dolar bağış yaptı.

Zuckerberg, ABD’ye yasadışı yollardan giriş yapan göçmen ailelerin çocuklarının eğitilmesine destek olmak amacıyla kurulan TheDream.US vakfına yaptığı yardımı kişisel Facebook hesabından duyurdu.

Yüz binlerce genç göçmenin Amerikan toplumunun bir parçası olduğunu ve yasal bir şekilde okula gittiklerini belirten Zuckerberg, “Bunlardan birçoğu yaşamlarının ilk dönemlerinde Amerika’ya geldi ve başka bir yerde yaşadıklarını hatırlamıyorlar. Aşık oldukları ülkede kalmak ve Amerika’nın geleceğinin bir parçası olmak istiyorlar. Ancak dökümantasyon olmadan kolej eğitimi almak genelde büyük gayret gerektiriyor ve federal yardım da alamıyorlar” dedi.

Amerika’nın bir ‘göçmen ülkesi’ olarak kurulduğunu kaydeden Zuckerberg, genç göçmenlere yardım etmenin ülkenin ilerlemesine yardımcı olacağını kaydetti. Zuckerberg tüm takipçilerine TheDream.US vakfına destek olma çağrısı yaptı.

Yaptığı yardımlarda adından sıkça söz ettiren Mark Zuckerberg, geçen Ekim ayında Ebola virüsüne karşı mücadele eden CDC Vakfı’na 25 milyon dolarlık bağışta bulunmuştu.

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.