Trump’tan Washington hamlesi

Trump’tan Washington hamlesi

Beyaz Saray’ın sadece 1-2 kilometre ötesindeki eski posta idaresi binası artık Trump ismiyle anılacak.

200 milyon dolarlık renovasyon sonrası Trump Oteli, Washington’da hizmet vermeye başladı.

Genel Müdür Mickael Damelincourt, “Bu bina üç belki dört defa yıkılma noktasına geldi. Bu çok yazık olurdu, zira binanın mimarisine bakın. Artık böyle binalar yapmıyorlar. Ve bu yüzden binanın 1899’daki halini canlandırmaktan çok mutluyuz. Burası çok, çok özel bir yer” diye bina seçim tercihlerini açıkladı.

Amerika’nın Sesi’nin haberine göre, Washington’un üçüncü en uzun binası olan yapı, Romanesk mimarinin örneklerinden biri ve artık 263 odalı bir otel.

Trump’ın şirketi, binanın 60 yıllık işletim hakkını almış durumda. Amerikan yönetimine yıllık 3 milyon dolarlık kira ödenecek. 396 dolardan başlayan oda fiyatları da bu yüksek bedeli yansıtıyor.

Otelin önünde protestolar da şimdiden başladı. Cumhuriyetçi adayın Meksika sınırına duvar örme önerisine karşı çıkan bir grup “Donald Trump gitmeli. Dar kafalılık ve ırkçılığa karşı biz duvar öreceğiz” pankartları açtı.

Donald Trump, hafta başında oteline uğradı ve tüm çalışanlarına teşekkür etti. Resmi açılış ise Ekim ayında yapılacak. Trump, 8 Kasım seçimlerinden önce Washington’da oteliyle gövde gösterisi yapacak.

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.