Trump, kendisini eleştiren yargıcın istifasını istedi

Trump, kendisini eleştiren yargıcın istifasını istedi

Cumhuriyetçi Parti’nin muhtemel başkan adayı Donald Trump, kendisini eleştiren Yüksek Mahkeme üyesinin istifa etmesini istedi.

Yüksek Mahkeme’nin en kıdemli üyelerinden olan Yargıç Ruth Bader Ginsburg, geçen günlerde Trump’ı eleştirmişti. Bu eleştiriye Twitter hesabından karşılık veren Trump, “Yargıç Ginsburg, benim hakkımda verdiği aptalca açıklama nedeni ile Yüksek Mahkeme’yi mahcup etti. Zihni durmuş ve istifa etmeli” diye yazdı.  

Ginsburg, geçen hafta bir kaç defa Trump’ı eleştiren açıklamalarda bulunmuştu. Yüksek Mahkeme üyelerinin seçim dönemlerinde herhangi bir partinin başkan adayını eleştirdikleri veya haklarında yorum getirdikleri pek görülmüş bir durum değildi. Ginsburg, Trump için “dolandırıcı”, “tutarlılıktan yoksun” gibi sözler sarf etmişti. CNN televizyon kanalına da konuşan Ginsburg, “Vergi iadesini açıklamamış bir insan nasıl bundan muaf olabilir. Basın bu konuda fazlası ile nezaketli davranıyor” demişti.

Ginsburg, hafta sonu da New York Times gazetesine verdiği mülakatta, “Trump başkan olursa eğer, ülkemizin nasıl bir yer olabileceğini düşünemiyorum bile” demişti. Ginsburg, eşinin kendisine ‘Trump seçilirse Yeni Zelanda’ya taşınalım’ dediğini de sözlerine eklemişti.

Trump bu eleştirilere dün ilk karşılık verdi ve, “Bu mahkemeye saygısızlık” diyerek Ginsburg’un kendisinden özür dilemesi gerektiğini söyledi.

Bugün ise Trump, Ginsburg’un kendisinden özür dilemesinin yetmeyeceğini ve istifa ederek emekliye ayrılması gerektiğini söyledi.

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.