Clinton seçim kampanyasına rekor bağış topladı

Clinton seçim kampanyasına rekor bağış topladı

Demokrat Parti’den 2016 başkanlık seçimleri için aday adayı olan Hillary R. Clinton, seçim kampanyası için rekor seviyede bağış topladı.

Clinton’ın adaylığını açıklamasından yaklaşık üç ay sonra seçim kampanyası için 45 milyon dolardan fazla bağış topladığı açıklandı. Bu rakam bugüne kadar bir başkan aday adayının ilk üç aylık seçim kampanyasında topladığı en yüksek miktar olarak tarihe geçti.

Demokrat Parti içinde en güçlü başkan aday adayı olarak öne çıkan Clinton, bu yılın sonuna kadar seçim kampanyası için 100 milyon dolar bağış toplamayı hedefliyor.

Clinton’ın seçim ekibi bu yılın sonuna kadar koymuş oldukları hedefin yarısına ilk üç ayda yakalamış oldu.

Yapılan bağışların yüzde 91’inin yüz dolar ve altındaki yardımlardan elde edildiği kaydedildi. Seçim kampanyasının bağış rakamlarını açıklamasından sonra Clinton twitter’daki resmi hesabında, “Seçim kampanyamıza verilen destek için söylenebilecek tek bir şey var; Teşekkür ederim’’ diye yazdı.

Daha önce başkanlık yarışı seçim kampanyasının ilk üç ayında en fazla bağış toplama rekorunu Başkan Barack Obama 41 milyon 900 bin dolar ile elinde bulunduruyordu.

Hillary Clinton’ın 2008 yılında başkan aday adayı olduğu zaman ilk üç ayda topladığı yardım miktarı yalnızca 19 milyon dolar olarak açıklanmıştı.

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.