CIA eski Direktörü: Trump, IŞİD’e yardım ediyor

CIA eski Direktörü: Trump, IŞİD’e yardım ediyor

Merkezi Haber Alma Teşkilatı (CIA) eski direktörü Michael Hayden, Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayı Donald Trump’ın IŞİD’e yardım ettiğini dile getirdi.

Bir dönem hem CIA hem de Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) direktörlüğü yapmış olan Hayden, İngiliz Guardian gazetesine verdiği mülakatta, Trump’ın Müslüman karşıtı sözlerinin terör örgütlerine yardım eder içerikte olduğunu dile getirdi.

Terör örgütlerinin modern dünya ile İslam arasında bitmez tükenmez bir düşmanlık anlayışı ile beslendiğine dikkat çeken Hayden, “Trump, ‘Müslümanlar bizden nefret ediyor’ derken aslında onların dilinden konuşuyor. Trump bu sözleri ile teröristleri videosuna bol malzeme veriyor’’ dedi.  

Trump, geçen Aralık ayında San Bernardino saldırısından sonra Müslümanların ülkeye girmesinin yasaklanmasını savunmuştu. Trump’ın bu çıkışına ise Cumhuriyetçi Partili seçmenlerin yüzde 60’ının destek verdiği de kamuoyu yoklamaları ile ortaya çıkmıştı.

Trump’ın bu önerisinin çok büyük bir tehdit olduğuna işaret eden deneyimli eski istihbaratçı Hayden, “ABD halkı bu tür sözlerin ülkemiz adına ne büyük tehditler oluşturduğunu anlayıp kabullenmek durumunda’’ dedi.

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.