Trump: Basketbolcuları hapiste bırakmalıydım

Trump: Basketbolcuları hapiste bırakmalıydım

Amerika Başkanı Donald Trump, Çin’de hırsızlık suçlamasıyla tutuklanan, bir süre sonra da serbest bırakılan UCLA basketbol oyuncularından birinin babasına tepki gösterdi.

California Üniversitesi’nden olan 3 basketbol oyuncusundan LiAngelo Ball’ın babası LaVar Ball, basketbol oyuncularının serbest bırakılmasında Trump’ın katkısının fazla olmadığını ima edince Amerika Başkanı’nın tepkisini çekti.

Spor kanalı ESPN’e konuşan Ball, “Herkes sanki onun (Trump’ın) yardımcı olduğunu göstermek istiyor” dedi.

Trump’ın Ball’a tepkisi gecikmedi. Amerika Başkanı tepkisini her zaman kullandığı yöntem ile yani twitter aracılığıyla gösterdi.

Trump twitter mesajında, “Şimdi üç basketol oyuncusu Çin dışında ve cezaevinde yıllarca kalmaktan kurtuldular. LaVar Ball, LiAngelo’nun babası, oğlu için ne yaptığımı ve bunun büyük bir anlaşma olduğunu kabul etmiyor. Onları cezaevinde bırakmalıydım” ifadelerini kullandı.

Üç oyuncu geçen hafta özür dilemiş ve Trump’a Çin ziyareti sırasında konuyu Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’le görüşmesinde gündeme getirerek serbest bırakılmalarına yardımcı olduğu için teşekkür etmişti.

Trump, Manila’da üç oyuncunun yaptığının talihsizlik olduğunu söylemiş, Xi’nin tutumunu da olağanüstü olarak nitelemişti.

Üç oyuncu 3 dükkandan bazı malzemeler çaldıklarını kabul etmişti.

Trump oyuncular ona teşekkür etmeden önce, minnettarlık duyup duymayacaklarını merak ettiğini de söylemişti.

Zaman Amerika
Yorum Yaz

Yorum yapılmamış

Henüz yorum yapılmamış!

Henüz hiçbir yorum yapılmamış. Ama bu habere ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Yorum Yaz
Yorumları Gör

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.
İşaretlenen alanların doldurulması gereklidir*