Aktör Robin Williams evinde ölü bulundu

Aktör Robin Williams evinde ölü bulundu

Amerikalı ünlü oyuncu ve komedyen Robin Williams California’daki evinde ölü bulundu.

63 yaşındaki aktörün ölümüyle ilgili bir açıklama yapan Marin bölgesi şerif ofisi, Williams’ın intihar ettiğini düşündüklerini açıkladı.

Oscar ödüllü oyuncunun ölüm haberi Amerika’da bir anda kanallarda verilmeye başlanırken, sosyal medyadan da Williams’ın sevenleri ve yakınları duydukları üzüntüyü dile getirdiler.

Usta oyuncu için Beyaz Saray da anlamlı bir mesaj yayımladı: “Robin Williams bir doktor, bir dahi, bir dadı, bir başkan, bir profesör bir Peter Pan kısaca her şeyden birazdı. Ama o kesinlikle türünün tek örneğiydi. Hayatımıza bir uzaylı olarak girdi ama sonunda insan ruhuna dokunmayı başardı. O bizi hem güldürdü, hem ağlattı”

Başsağlığı mesajında Obama Ailesi de üzüntülerini dile getirdi: “O bize özgürce sonsuz oyunculuğunu verdi. Obama ailesi olarak Robin Willaims’ın ailesine ve arkadaşlarına başsağlığı diliyor, acılarını paylaşıyoruz. Teşekkürler Robin Williams.”

1997 yılında Good Will Hunting filmiyle Oscar kazanan aktör 21 Temmuz 1951’de ABD ‘nin İllinois eyaletinde dünyaya geldi.

Willams, üniversitede siyaset bilimi okudu. Williams, mezun olduktan sonra gece kulüplerinde gösteriler yaparak ün kazandı, buradan da sinema sektörüne geçti.

1987’de çevirdiği, ‘Günaydın Vietnam’ filminde bir ordu radyo muhabirini canlandırdığı rolüyle beğeni toplayan oyuncu, yalnız komedi filmleriyle değil, drama dalında da başarılar elde etti. 1997 yılında Empire Magazine dergisince, ‘gelmiş geçmiş en yetenekli 100 aktör’ arasına dahil edildi.

Williams, kariyeri boyunca bir Oscar, iki Emmy, altı Altın Küre, altı Grammy ve iki Sinema Oyuncuları Derneği ödülüne layık görüldü. Sanatçı San Fransisco’da bulunan Rubicon Restaurant’ı, meslektaşı Robert de Niro ile birlikte işletmekteydi.

İlk eşi Valerie Velardi’den bir, ikinci eşi Marsha Garces Williams’den ise iki çocuğu bulunan Williams, 2011’den beri Susan Schneider ile evliydi.

Yorum Yaz

Yorum yapılmamış

Henüz yorum yapılmamış!

Henüz hiçbir yorum yapılmamış. Ama bu habere ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Yorum Yaz
Yorumları Gör

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.
İşaretlenen alanların doldurulması gereklidir*