Trump’tan rahip Brunson mesajı: Türkiye ile görüşmeye devam ediyoruz

Trump’tan rahip Brunson mesajı: Türkiye ile görüşmeye devam ediyoruz

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye’de tutuklu yargılanan rahip Andrew Andrew Brunson ile ilgili “Türkiye’dekilerle görüşmeye devam ediyoruz.”dedi.

Venezüela’da casuslukla suçlanan ve 2 yıl sonra serbest bırakılan Amerikalı Josh Holt’u Beyaz Saray’da kabul eden Başkan Trump, Brunson ile ilgili de açıklamada bulundu.

Trump, Brunson’a atfen  “Türkiye’de yargılanması devam ediyor, ama yargı süreci de pek yargı süreci değil. Ve Türkiye’dekilerle bu konuda bir şey yapılması için konuşmaya devam ediyoruz.”dedi.

Trump gazetecilere “Bizim rahip Brunson’ımız var, harika bir Hıristiyan rahip, Türkiye’de bulunuyor. Uzun zamandır orada. Onun bir casus olduğunu söylüyorlar, ama o casus değil. Rahip Brunson, umarım bizi duyabiliyorsunuz, bir noktada size yardım edeceğiz. Bunun üzerinde uzun zamandır çalışıyoruz. O uzun zamandır orada ve kendisi tümüyle masum bir adam. Hep birlikte çalışacağız ve bırakılması için çalışmaktayız. O zor zamanlar geçiriyor.”şeklinde açıklamada bulundu.

Başkan Trump, göreve gelmesinden hemen sonra, Brunson’u Türkiye’den getireceklerini söylemişti. Trump, geçtiğimiz günlerde Başkan Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “ABD’de iyi bir centilmen ve Hristiyan lider olan papaz Andrew Brunson, Türkiye’de sebepsiz bir şekilde yargılanıyor ve zulüm görüyor. Ona casus diyorlar ama ben ondan daha çok casusum. Umarım, evine, ait olduğu güzel ailesine geri dönmesine izin verilir.”ifadelerini kullanmıştı.

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.