Polis 13 yaşındaki çocuğa tazer ile elektrik verdi

Polis 13 yaşındaki çocuğa tazer ile elektrik verdi

ABD’nin San Diego kentinde polis evinden kaçmaktan başka hiçbir suçu olmayan 13 yaşındaki bir çocuğu 50 bin voltluk tazer silahıyla “etkisiz hale getirdi”.

Kamuoyunun tepkisine neden olay, San Diego’ya bağlı Fallbrook’ta bir annenin oğlunun iki gündür eve gelmediğini polise bildirmesiyle başladı.

13 yaşındaki çocuğu bir parkta arkadaşlarıyla otururken gören polis, çocuğu evine götürmek istedi. Ancak çocuğun direnişiyle karşılayan polis memuru çocuğu yere yatırıp boğazını sıkarak iki kez tazer silahıyla şok verdi.

Bir süre kısmi felç geçiren çocuk acılar içinde bağırırken çevrede toplananlar polise tepki göstererek bir süre yuhaladı.

Polis dehşeti olay yerinden geçmekte olan bir kişi tarafından cep telefonuyla kaydedilip yayınlanınca insan hakları kuruluşları da ayağa kalktı.

San Diego Emniyet Müdürü Bill Gore ise çocuğun polisin kolunu ısırdığını öne sürerek 13 yaşında da olsa direniş gösteren bir çocuğa karşı tazer kullanılmasının yerinde olduğunu savundu.

Cumartesi günü yaşanan olayın ardından Şerif bürosuna bağlı yetkililer olayı incelerken, Gore da yerel medyaya yaptığı açıklamada şerif yardımcısı Jeremy Banks’ın çocuğu bulduğu zaman kendisiyle gelmesi için uyardığını, ancak çocuğun bütün uyarılara olumsuz karşılık verdiğini belirtti.

Banks’in çocuğu kelepçeleyerek götürmeye çalıştığı sırada bu dalaşmanın yaşandığı ve çocuğun şerif yardımcısını ısırması üzerine tazer ile vurulduğunu belirten Gore, yapılanın kurallara uygun olduğunu savundu.

UYARI: Video şiddet ve kaba sözler içermektedir!

Yorum Yaz

Yorum yapılmamış

Henüz yorum yapılmamış!

Henüz hiçbir yorum yapılmamış. Ama bu habere ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Yorum Yaz
Yorumları Gör

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.
İşaretlenen alanların doldurulması gereklidir*