Fethullah Gülen, Gazze’de hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayınladı

Fethullah Gülen, Gazze’de hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayınladı

Fethullah Gülen Hocaefendi, Gazze sınırında İsrail güvenlik güçleri tarafından açılan ateş sonucu hayatını kaybeden Filistinliler için taziye mesajı yayınladı.

Hocaefendi, mesajında İsrail’e barışçıl protestolara saygı göstermesi çağrısında bulundu.

New York merkezli, Allience for Shared Values (Ortak Değerler için Birlik) (AFSV) kuruluşunun internet sitesinde yer alan taziye mesajının tamam şöyle; “ Gazze sınırında 50’den fazla insanın ölümü ve binlercesinin yaralanmasıyla neticelenen hadiseyi derin bir üzüntüyle öğrendim. İsraili sivillere ateş açmama ve barışçı protesto hakkına saygı göstermeye davet ediyorum. Sivillerin ve çocukların can güvenliği temin edilmeli ve daha fazla can kaybının önüne geçilmelidir.

Bu hadise bize bir kere daha hatırlatıyor ki her insan hayatına değer verme ve her insanı aziz tutma şuurunun bütün dünyada hakim kılınmasına ihtiyaç vardır.

Hadisede hayatını kaybedenlerin ailelerine ve sevenlerine baş sağlığı ve metanet diliyorum. Yaralıların bir an önce şifa bulması için duacıyım.

Cenab-ı Erhamürrahimin dünyamızı insanların karşılıklı anlayış ve saygı içinde kucakladıkları barış ve huzur dolu günlere bir an evvel ulaştırsın.”ifadelerine yer verildi.

ABD’nin, büyükelçiliğini Tel Aviv’den, Kudüs’e taşımasını, Gazze sınırında protesto eden gruba açılan ateşten dolayı en az 61 Filistinli hayatını kaybetmişti.

2 bin 750’dan fazla kişi de yaralandığı açıklanmıştı.

Yorum Yaz

Yorum yapılmamış

Henüz yorum yapılmamış!

Henüz hiçbir yorum yapılmamış. Ama bu habere ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Yorum Yaz
Yorumları Gör

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.
İşaretlenen alanların doldurulması gereklidir*