Enes Kanter bu akşam Avrupa Parlamentosu’nda Türkiye’deki hukuksuzlukları anlatacak

Enes Kanter bu akşam Avrupa Parlamentosu’nda Türkiye’deki hukuksuzlukları anlatacak

NBA yıldızı Enes Kanter, son dönemde Türkiye gündeminden düşmüyor. ABD Kongresi’nden 54 senatörün Joe Biden’a Erdoğan’a baskı yap çağrısında onun da ismi Türkiye’de hedef gösterilenler arasında yer alıyordu. Kanter, Türkiye’de yaşanan insan hakları ihlallerini bu kez Avrupa Parlamentosu’nda anlatacak.

Zaman zaman hem siyasiler hem de ünlülerle bir araya gelerek Türkiye’de özellikle 15 Temmuz sonrası yaşananları dünyaya duyurmaya çalışan Kanter, bu kez Avrupa Parlamentosunda Erdoğan yönetiminin hukuksuzluklarını anlatacak.

Kanter, Avrupa Parlamentosu Başkanı David Sassoli ve Avrupa Parlamento Üyesi Pina Picierno tarafından organize edilen ‘Türk Halkı İçin Demokrasi ve İnsan Hakları’ paneline davet edildi.

Etkinlik, bugün (12 Şubat Cuma) Türkiye saati ile 20.30’da canlı bir şekilde video-konferans olarak Facebook üzerinden gerçekleştirilecek.

Kanter davet edilmesine ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Ne büyük onur. Bir NBA oyuncusu Avrupa Parlamentosu Başkanı ile insan hakları ve demokrasi konulu bir söyleşinin parçası olacak” diye yazdı.

ROCKEFELLER’IN TORUNUNDAN MAKLUBE SERVİSİ

Bu arada Kanter, dünyanın en zengin ve tanınmış ailelerinden olan David Rockefeller’ın torunu Ariana Rockefeller’a ‘maklube’ yaptırdığı videoyu paylaşmasıyla da gündeme.