TCC Brooklyn’den et bağışı organizasyonu

TCC Brooklyn’den et bağışı organizasyonu

Amerika’da her yıl çok sayıda et bağışı organizasyonlarına imza atan Türk Kültür Merkezleri , bu seferde New York eyaletinin Brooklyn ilinde yeni bir organizasyona imza attı.

Bu yılki et bağışı organizasyonunu kurbandan hemen bir hafta sonrasına denk getiren ve yaklaşık 750 kg kurban eti bağışlayan Turkish Cultural Center ve Embrace Relief ; Brooklyn Belediye binasında, belediye başkanı Eric Adams’ın eşliğinde aş evlerine , kiliselere ve farklı ihtiyaç sahiplerine et yardımında bulundu.

Brooklyn Belediye Başkanı Eric Adams Türk Kültür Merkezi ve Embrace Relief’e teşekkürlerini bildirirken yılardır Türk Kültür Merkezi’nin faaliyetlerini yakından takip ettiğini , Türk Kültür Merkezleri’nin Amerikalılara yaptığı yardımlar ve kültürel alışverişin Amerika için çok önemli olduğunu bildirdi.

et dağıtımBrooklyn Belediye Başkanı Eric Adams önümüzdeki sene bu rakamın artmasının onları daha çok sevindireceğini söyledi. Aynı zamanda sosyal medya üzerinden de Türk Kültür Merkezi ve Emrace Relief’e teşekkürlerini bildirdi.

Birçok aş evi , dini görevli ve farklı kültür merkezlerininde katıldığı program yerel medyada büyük ilgi gördü.

Turkish Cultural Center Brooklyn müdürü Fethullah Önal; İslamiyetin, Müslümanlara, ‘komşusu aç iken kendisi tok yatan bizden değildir’ anlayışını bir hedef olarak gösterdiğini ve bu anlayışa göre ihtiyaç sahiplerine et dağıtmanın bizlere bir vazife olduğunu vurguladı.

Konuşmasında kurban bağışlarında bulunan her bir ferde hususi teşekkürünü bildirirken, Belediye Başkanı Adams’a da ev sahipliği yapmasından ve gösterdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Embrace Relief adına konuşan Osman Dülgeroğlu ‘ Embrace Relief’in en büyük önceliklerinden birisinin açlıkla savaşmak olduğunu, Dünya Sağlık Örgütü’nün raporlarına göre gelişmekte olan ülkelerde yüz elli üç milyon çocuğun açlıktan kaynaklanan büyüme yetersizliği çektiğini ve bu rakamın 4.2 milyonunun çok ciddi hastalık ve sağlık sıkıntılarıyla mücadele ettiğini belirtti.

Embrace Relief’in 2015 yılı kurban mevsiminde 3.000 ton etin 13 farklı ülkede yardım sahiplerine dağıtıldığını söyledi.

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.