TASO Cleveland Kutlu Doğum programı

TASO Cleveland Kutlu Doğum programı

Turkish American Society of Ohio bünyesinde hizmet veren TASO Cleveland Youth tarafından 1 Mayıs Pazar günü organize edilen “Kutlu Doğum” programı büyük küçük herkesi bir araya getirdi.

Her sınıftan bir çok öğrencinin katkıda bulunduğu program çocukların muhteşem performanslarıyla göz doldurdu.

Kutlama “Siyer Fair” ile başladı. Çocuklar  balonlarla süslü salonda Peygamber  Efendimizin (sav) hayatı ile ilgili hazırladıkları poster, maket ve sunumları sergilediler.

Masalar arasında dolaşan ziyaretçilere konularını anlattılar, sorularını yanıtladılar. Belli bir miktarda sunum dolaşan ziyaretçilerin dondurma, sunum yapanların oyuncak kazanması salonda hareketliliği arttırdı.

Siyer Fair’in ardından, hafta sonu okulu öğrencilerinin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle programın ikinci kısmı başladı. Programın sunuculuğunu  yapan liseli  kardeşlerimizin Efendimiz hakkında hazırladıkları sunumları herkesin beğenisini topladı.

Ardından ilahiler, şiirler, hadis geçidi ve “Elif Gibi’’ isimli oyunla program devam etti. Proje hazırlayan çocukların ödüllendirilmesinden sonra, bütün çocukların sahnede hep beraber Salavat okumalarıyla program son buldu.

İzleyicilere günün anlam ve önemine binaen “kırmızı güller’’ dağıtıldı. Gül suyu ve hazırlanan hadis kartları hediye edildi.

Program bünyesinde Embrace Relief derneğinin Cleveland gençlik kollarının hazırladığı yemek kermesine ilgi büyüktü. Kermesten elde edilen gelir Kenya’da açılması hedeflenen su kuyusuna bağışlandı.

Yorum Yaz

1 Yorum

  1. Sabriye Mayıs 3, 22:13

    Öğrencilerin hazırladığı posterlerden yapılan hadisler geçidine ve ayriyeten söylenen ilahiler, şiirler hepsi ayrı ayrı bir şekilde bizleri duygulandırdı! Gayet ince bir şekilde düşünülüp planlanmış bu program çok güzeldi! Tüm öğretmen ve öğrencileri kutluyorum! Başarılarının devamını diliyor bize böyle birgün yaşattıkları için teşekkürlerimi arz ediyorum.

    Bu yoruma cevap yaz
Yorumları Gör

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.
İşaretlenen alanların doldurulması gereklidir*