TASM, son bahar etkinliklerine ‘yemek kursu’ ile başladı

TASM, son bahar etkinliklerine ‘yemek kursu’ ile başladı

Michigan Türk Amerikan Derneği (TASM) sonbahar etkinliklerine Detroit şehrinde düzenlediği yemek kursu etkinliği ile başladı.

TASM kadın kolları tarafından kurs formatında düzenlenen etkinlik, Türk mutfağını yakından tanımak  isteyenleri bir kez daha bir araya getirdi. Katılımın ücretli olduğu kursa ilgi beklenenden büyük oldu.

Sezonun ilk kursunda Türk mutfağına ait çorbalar tanıtıldı. Kursiyerlerden Karen Tumblin, yemekler hakkında tarihsel ve kültürel bilgi verilmesini çok önemsediğini belirterek, salça konularak pişirilen bir corbayı ilk kez gördüğünü, bunu evinde de deneyeceğini söyledi.

DSC_0069TASM’ın etkinliklerine ilk kez katılan Suriye kökenli Doktor Hind, Almanya’da bulunduğu sırada Türklerle tanışarak Hizmet hareketinden haberdar olduğunu söyledi. TASM faaliyetlerinin düzenli ve organize halde görünce “Acaba bunlarda onlardan mı?” diye merak ettiğini belirten Doktor Hind, “Burada yaptığınız şey çok önemli. Bir masa etrafında oturup değişik kökenli insanların konuşabilmesine ortam hazırlamış oluyorsunuz.’’ dedi.

Haftalık olarak düzenlenen kurs için TASM yetkilileri kapılarının herkese açık olduğunu söyledi.

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.