Amerikalı aileden dostlarına Razaman iftarı

Amerikalı aileden dostlarına Razaman iftarı

ABD, Müslümanlar için paylaşma ve dayanışma zamanı olan Razaman ayında birbirinden güzel dostluk örneklerine sahne oluyor. Müslümanların birbirlerini ziyaret ettiği ve sofralarını paylaştığı bu ayda artık Amerikalılar da iftarda dostlarını ağırlıyor.

Pennsylvania eyaletinin Philadelphia şehrinde yaşayan Filozofi Profeserü Dr. Vincent McCarthy ve ailesi, iş arkadaşları ve Türkiyeli dostlarına evinde iftar verdi. Amerikalı ve Türkiyeli dostlarını aynı masa etrafında toplamanın mutluluğunu yaşayan McCarthy, iki hafta önce döndüğü Türkiye gezisinde karşılaştıkları misafirperverlikten çok etkilendiğini ifade ediyor.

İftarın konuklarından Dr. Barbara Wall ise iftar davetiyle ilgili düşüncelerini, “Türkiye’deyken olağanüstü bir misafirperverlikle karşılaştık. Ve Türk dostlarımıza aynı misafirperverliği göstermek güzel olur diye düşündük. Türkiye gezimiz Ramazan ve orucu daha iyi anlamamızı sağladı. Ama hepimiz için en önemlisi insanların evine giderek onların nezaket ve iyiliklerini görmek, paylaşma isteklerini görmek ve misafirperverliği tecrübe etmekti.” sözleriyle ifade etti.

Bir diğer konuk Dr. Richard Cannuli ise Türkiye’de edindiği en güzel tecrübenin aile ziyaretleri olduğunu belirterek, “Daha önceki Türkiye gezimde sadece mağaza çalısanlarıyla konuşurduk. Ama bu gezide aile ziyaretlerine gittik ve ben orada kendi evimdeymiş gibi hissettim. Aslında ilk anda endişeliydim ama ilk eve girdiğimiz anda rahatladım ve bu çok güzel ve eğlenceli dedim. Gittiğimiz evler ve paylaştığımız yemekler gezinin en güzel  yanıydı.” dedi.

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.