Snapchat borsaya açılıyor

Snapchat borsaya açılıyor

Sosyal medya uygulaması Snapchat hisselerini 17 dolardan satacak. Şirketin borsa değeri 3,4 milyar dolar olarak saptandı.

Kullanıcıların karşılıklı yazılı metin, fotoğraf, ses veya video göndermesini sağlayan, akıllı telefonlar için geliştirilmiş, platformlar arası çalışma özelliğine sahip mesajlaşma uygulaması Snapchat, şirketin hisse senedi fiyatını 17 dolar olarak saptadı. Deutsche Welle Türkçe‘nin haberine göre şirketin hedeflediği daha önceki fiyat koridoru 14 ila 16 dolardı. Fiyat saptanması, kurucular işletme üzerindeki kontrolü devretmek istemedikleri için yatırımcının oy hakkı olmadan hisse senedi alabileceğine güvenebilmesini sağlıyor.

Perşembe günü piyasaya arz edilen hisse senetleri için belirlenen fiyata göre Snaphchat’ın borsa değeri 3,4 milyar doları buluyor. Fotoğrafı görüldükten hemen sonra silen uygulama en çok gençler tarafından kullanılıyor. Bu uygulama artık iletişimde de kullanıcı bulduğu için şirket tarafından diğer medya içeriklerine de uygulanabilecek tarzda geliştiriliyor. Snap bu aplikasyonun yanı sıra güneş gözlüğüne entegre edilmiş portatif kamera da imal ediyor.

Yorum Yaz

Yorum yapılmamış

Henüz yorum yapılmamış!

Henüz hiçbir yorum yapılmamış. Ama bu habere ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Yorum Yaz
Yorumları Gör

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.
İşaretlenen alanların doldurulması gereklidir*