Orta Amerika, mobilyalarını Alfemo’dan satın alıyor

Orta Amerika, mobilyalarını Alfemo’dan satın alıyor

Türkiye mobilya sektörünün lider markalarından Alfemo, Orta Amerika’nın önde gelen ticaret merkezlerinden Panama’daki ikinci mağazasını açtı. Alfemo halen beş kıtada, 60’ı aşkın ülkede konsept mağazaları ile hizmet veriyor.

Açılışla ilgili bilgi veren Alfemo Mobilya Genel Müdürü Ramazan Davulcuoğlu, “Dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri olan ve konumu gereği ticaretin merkezinde yer alan Panama’da ikinci mağazamızı açmış olmaktan mutluyuz. Gerek mağaza konseptimiz gerekse her beğeniye hitap eden, kendine özgü bir tarza sahip ve fonksiyonel mobilya koleksiyonlarımız, dünyanın her yerinde tüketiciler tarafından ilgi görüyor.” dedi. Alfemo markası olarak yurtdışı yatırımlarını, 2008 yılında başlayan Turquality destek programıyla beraber arttırdıklarını belirten Davulcuoğlu, mağazalaşma atağına devam ettiklerini kaydetti. Turquality desteği ve global marka olma yolunda yurtdışı yatırımlarının hız kesmeden süreceğini aktaran Davulcuoğlu, “Yalnızca Alfemo markası ile değil, genç, çocuk ve bebek mobilyası markamız Kids&Teens ile de iddialı bir büyüme hedefimiz var. Bu doğrultuda büyük adımlar atıyoruz. Panama’daki üçüncü mağazamız 2015 Ocak ayında, dödüncü mağazamız ise haziranda, Panama’nın en büyük AVM’si Alta Plaza’da hizmete girecek.

Yine 2015 yılının ilk çeyreğinde Kosta Rika ve Kolombiya’da açılacak mağazalarımız ile Orta Amerika’da önemli bir konuma gelmiş olacağız. Bu bölgeye, özellikle Panama’ya yoğunlaşmamızın en önemli sebeplerinden biri, ülkenin ABD, Kanada, Singapur, Şili, Peru, Tayvan gibi ülkelerle serbest ticaret anlaşmasının bulunması. Dolayısıyla Panama ile ticaret yapan ülkeler, tüm bu pazarlara da erişim imkânına sahip oluyorlar.” diye konuştu. Ülkelerdeki ihtiyaç ve talepleri doğru değerlendirerek, Turquality’nin de desteğiyle dünyanın en güçlü mobilya zincirlerinden biri olmayı hedeflediklerini ifade eden Davulcuoğlu, “Bu hedef doğrultusunda tasarım, mağaza konsepti ve hizmet kalitemizi her geçen gün daha yukarılara taşımak için çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.