Sesini duyan olmadı: Kanser hastası Ayşe Özdoğan cezaevine götürülüyor

Sesini duyan olmadı: Kanser hastası Ayşe Özdoğan cezaevine götürülüyor

Sosyal medyada aylardır infazının ertelenmesini isteyen dördüncü evre kanser hastası Ayşe Özdoğan’ın talebi kabul edilmedi. Özdoğan’ın ablası Emine Erdem, polislerin kardeşini almak üzere eve gittiği paylaşımında bulundu.

Hizmet Hareketi’ne ait bir öğrenci yurdunda idarecilik yaptığı gerekçesiyle 9 yıl 4 ay hapse mahkum edilen ve cezası haziran ayında onanan Ayşe Özdoğan’ın eşi İlker Özdoğan da iki buçuk yıldır tutuklu. Bir müddet cezaevinde tutulduktan sonra 2019 yılı aralık ayında tahliye edilen Özdoğan iki yıldır ciddi ameliyatlar da dahil olmak üzere tedavisiyle ilgileniyor. Yüzünün sol tarafındaki kemikler tamamen alınan ve çenesinin sol tarafında oluşan boşluk bacağından alınan kemikle doldurulan Özdoğan’ın yediği yemekler burnundan geliyor. Konuşmakta ve yürümekte zorlanan Ayşe Özdoğan öne doğru eğilemiyor.

Sekiz yaşındaki çocuğunun önüne annesinin pişirdiği yemeği bile ısıtıp koyamadığını gözyaşlarıyla anlatan Özdoğan, zaten kalp rahatsızlığı bulunan oğlunda da eşi ve kendisinin yaşadıklarından dolayı psikolojik sorunlar baş gösterdiğini belirtiyor.

…VE TUTUKLANDI: SÖZÜN BİTTİĞİ YER

Yargıtay tarafından kendisine verilen 9 yıl 4 aylık hapis cezası onanan kanser hastası Ayşe Özdoğan’a uzun süredir beklediği infaz erteleme verilmedi. Özdoğan tutuklandı. Eşi de tutuklu olan Özdoğan’ın geride sekiz yaşında bir oğlu kaldı.

İlerleyen kanser hastalığı nedeniyle konuşamayan, tek başına yemek dahi yiyemeyen, en ufak rüzgar, nem ya da harekette yüzündeki ameliyat bölgesi kanayan Ayşe Özdoğan, aylardır tutuklanması halinde cezaevine tek başına yaşayamayacağını haykırıyordu.

‘CEZAN ONAYLANDI’ DEDİLER

Özdoğan’ın ablası Emine Erdem, sosyal medya hesabından kardeşine infaz erteleme verilmediğini duyurarak, “Kardeşimi almaya geldiler” dedi. Erdem 10 kadar polisin Ayşe Özdoğan’ın anne babasının yanında kaldığı eve gelerek onu “Cezan onaylandı” diyerek aldığını söyledi.

TEPKİLER: BU, İDAM DEMEKTİR

Tutuklamaya tepki gösteren avukat Levent Mazılıgüney, “#AyşeÖzdoğan’ı bu halde tutuklamak idam etmektir. Adalet zaten yoktu. Vicdanın da zerresi kalmamış! Yazıklar olsun!” dedi.