McDonald’s’a sıcak kahve cezası

McDonald’s’a sıcak kahve cezası

Moskova kent mahkemesi, 3 yaşındaki kız çocuğunun üzerine bir çalışanı kahve döktüğü gerekçesi ile McDonald’s’a 320 bin ruble (yaklaşık 5 bin dolar) tazminat cezası verdi.

Kızın babası Aleksey Karelov, McDonald’s çalışanının dikkatsiz davranışı nedeni ile sıcak kahvenin kızının üzerine döküldüğünü, boyun ve vücudunda birinci derecede yanık oluştuğunu söyledi. Karelov, nisan ayında yaşanan olay sonrası mahkemeye başvurarak 5 milyon rublelik (75 bin dolar) tazminat davası açmıştı.

Kasiyerin bir başka müşteriye oyuncak vermeye çalışırken, kahve fincanına çarptığı ve çocuğun üzerine dökülmesine neden olduğu belirtiliyor.

Karelov’un avukatı, kız çocuğunun tedavisi için 250 bin ruble (3800 dolar) harcadıklarını, kalan kısmı da kimsesiz çocuklara sahip çıkan yetimhanelere bağışlayacaklarını söyledi.

McDonald’s ve diğer fast food zincirleri kazalar nedeni ile yüzlerce dava görüldü. Amerika’da emekli Stella Liebeck arabasında üzerine kahve döküldüğü gerekçesi ile dava açmış ve 2,9 milyon dolar tazminat kazanmıştı. Sonrasında ödenen rakam 640 bin dolara düşürüldü.

Yorum Yaz

Yorum yapılmamış

Henüz yorum yapılmamış!

Henüz hiçbir yorum yapılmamış. Ama bu habere ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Yorum Yaz
Yorumları Gör

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.
İşaretlenen alanların doldurulması gereklidir*