Gazeteciler sordu: Mal varlıklarımızı daha kaç kez donduracaksınız?

Gazeteciler sordu: Mal varlıklarımızı daha kaç kez donduracaksınız?

AKP rejiminin, çoğu Hizmet Hareketi mensubu 770 kişinin mal varlıklarını dondurma kararı alması alay konusu oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, mal varlığı dondurulanlar arasında gazeteciler Emrullah Uslu, Levent Kenez, Said Sefa, Abdulhamit Bilici, Tarık Toros, Bülent Keneş, Tuncay Opçin, Sevinç Özarslan, Abdullah Bozkurt, akademisyen Mehmet Efe Çaman gibi isimler de var.

Söz konusu isimlerden bazılarının mal varlıkları daha önce zaten dondurulmuştu. Bazlarının ise Türkiye’de hiç bir mal varlığı bulunmuyor. Listede adı yer alan isimler, kararı sosyal medya hesaplarından değerlendirdi. İşte onlardan bazıları:

80 MİLYONUN MALI GASP EDİLİYOR

Abdulhamit Bilici: “Sözleri ve kararları tuvalet kağıdı kadar değer ifade etmeyen başharami Erdoğan ve çomarlarınca hazırlanan karalama listelerinde yer almak onurdur. Ama ülkede malı gasp edilenlerin sayısı bu kadarcık değil, 80 milyon. Soyuldukça sevinip halay çekenler dahil:)

BENİM HİÇ MAL VARLIĞIM YOK Kİ!

Sevinç Özarslan: Gece gece hiç güleceğim yoktu. Aralarında benim de bulunduğum birçok gazetecinin Türkiye’deki mal varlığı dondurulmuş. Size kötü bir haberim var. Benim hiçbir mal varlığım yok. Bundan sonra da olmaz inş. Bir tane Nuri İyem’in bana hediye ettiği resmim vardı. Onu da yurt dışına çıkarken yol parası için sattım. 3 bin euro etmişti. Bu listeye girmemin tek sebebi var. Yaptığım haberler sizi çok rahatsız etti, bundan sonra da etmeye devam edecek Allah’ın izniyle. Ali Şeriati’nin dediği gibi “Sizi rahatsız etmeye geldim.”

MAL VARLIĞIM 5 YIL ÖNCE DE DONDURULMUŞTU

Sevgi Akarçeşme: 5 yıl önce aynı kararı verdikleri yetmemiş! Bu listeleri kim hazırlıyorsa mükerrer isimleri elemekten aciz. Devlet kimlerin eline kalmış işte…

AVUKATLARIM İTİRAZ EDECEK!

Levent Kenez: Neden bilmiyorum ama listede benim de adım var. Zannediyorum büyük bir yanlış anlaşılma olmuş. Avukatlarım itiraz edecek!

DAHA ÖNCE DE DONDURULMUŞTU

Adem Yavuz Arslan: Yalnız bu listedekilerin hepsini toplasan oğlun Bilal, kızın Sümeyye ve damadın Berat’ın birlikte tüm gün uğraşıp sıfırlayamadıkları milyonlarca dolar/eurodan geride kalan 30 milyon Euro’nun onda biri para çıkmaz. Çökecek bir şey kalmadı mı @RTErdogan ? Listeyi neye göre tuttukları belli değil. Benim daha önce Ekrem Dumanlı ile birlikte mal varlığıma el konmuştu zaten. Şimdi yine el koymuşlar.

CEHENNEME KADAR YOLUNUZ VAR!

Bülent Keneş: “Yahu zaten el konulmuştu… Neyi dondurmuşlar bu harami dinbaz şapşallar!? Yalnız “terörist” ne lan @suleymansoylu @NureddinNebati ! Terörist babanızdır. Hadi ‘anarşist’ deseniz bir nebze bana uyar. Sizin ve ağababalarınızın oluşturduğu hiyerarşinin Cehennem’e kadar yolu var!”

TEK SUÇUM, MUHALİF OLMAK

Mehmet Efe Çaman: Resmi Gazete’de yayınlanan Türk rejiminin keyfi bir kararına göre, TR’deki 770 kişinin mal varlığı donduruldu. Benim adım da listede. Türkiye mafya gibi davranıyor. İşlediğim tek “suç” (!) eleştirel sesim ve muhalif olmamdır. Bu bir saçmalık! Bu palyaçolar sadece kendileriyle ve durumlarıyla alay ederler.

ZATEN EL KOYDUĞUNUZ MALLARIMI MI DONDURDUNUZ?

Said Sefa: Mal varlığımı dondurma kararı almışlar. Bu ne utanmazlık, arlanmazlıktır. Zaten el koyduğunuz varlıklarımı mı donduracaksınız eşkıyalar? Hepsini tazminatıyla geri alacağım elbet. Kendinize yanın siz!

‘HARAMDIR’ DİYEMYORSANIZ, HUKUKSUZ DEYİN

Aydoğan Vatandaş: Konu Nas’tan açılmışken; ‘Mallarınızı aranızda haksızlıkla yemeyin. Bile bile, günaha saparak, insanların mallarından bir kısmını yemeniz için onun bir parçasını yetkililere aktarmayın.'(Bakara 188) ‘Haramdır’ diyemiyorsanız, hukuka aykırıdır deyin @kilicdarogluk ”

ÇOK MERAK EDİYORUM; HANGİ MAL VARLIĞIMA EL KOYDULAR!

Osman Şimşek: Nasreddin Hoca “Be adam ben gündüz vakti bu evde bir şey bulamıyorum, sen ne bulup alacaksın!” demiş ya hırsıza! Çok merak ediyorum hangi mal varlığım oldu da neye el koydular:) Bu arada, helalinden kazanabilmiş insanların her kuruşu, gaspeden zalimler için dünya ahiret beladır!

SUSTURAMADIKLARI İSİMLERİN MAL VARLIĞINA EL KOYUYORLAR

Emre Uslu: Malvarlıklarına el konulan isimlerin listesine baktım ETKİSİNİ KIRAMADIKALRI susturamadıkları tüm gazetecileri eklemişler. Örn Ekrem Dumanlı yok (etkisi azaldı) ama Cevheri Güven, Adem Yavuz Arslan, Bendeniz, Erkam Tufan Aytav, Aydoğan Vatandaş, Said Sefa hatta Gökhan Bacık var.