Erdoğan, Ruhani ile görüştü

Erdoğan, Ruhani ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İranlı mevkidaşı Hasan Ruhani ile Birleşmiş Milletler binasında bir araya geldi. Görüşmede ikili ilişkiler ve bölgesel sorunların konuşulduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre görüşmede iki lider bölgesel konularda daha yakın çalışma konusunda mutabık kaldı. İkili ilişkilerin yanı sıra bölgesel meselelerde de işbirliği içinde olmanın önemine işaret ettiler.

Erdoğan’ın İran’ın dini lideri Ayetullah Hameney’e geçtiğimiz günlerde başarılı bir ameliyat geçirmesinden dolayı geçmiş olsun dileklerini sözlü olarak da ilettiği görüşme sırasında Ruhani’nin de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Tahran’a davet ettiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’nin 2015-2016 dönemi BM Güvenlik Konseyi adaylığına yönelik destekten dolayı İran’a teşekkür ettiği de belirtildi.

Görüşmede, ikili ilişkilerin geliştirilmesi açısından Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi Toplantısı’nın önemi, Tercihli Ticaret Anlaşması’nın uygulamaya geçirilmesi gerektiği konularında da iki liderin mutabık kaldıkları kaydedildi.

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.