Endonezya, yeni yıla AirAsia uçağında hayatını kaybedenlere dualarla girdi

Endonezya, yeni yıla AirAsia uçağında hayatını kaybedenlere dualarla girdi

Endonezya’da yeni yıla dualarla girildi. Özellikle AirAsia uçağında hayatını kaybedenler için de eller semaya kalktı. Müslümanlar, Başkent Cakarta’daki en büyük camilerden birinde yapılan programda toplanarak yeni yılı karşıladı.

Dünyanın en kalabalık Müslüman ülkesi Endonezya’da halk, yeni yılı karşılamak için camilere gitti ve dualar etti. Repuplika Gazetesi yetkilileri öncülüğünde başlayan dualar ile yeni yılı karşılama artık ülkede gelenek haline geldi. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Nasihin Masha konuşmasında, “Dini tartışmaları bir kenara bırakalım. Bizler yeni bir yıla dualarla girilmesi gerektiğine inandık ve gençler için bir alternatif sunduk. İsteyen eğlenerek, isteyen de dualarla girer.” dedi.

Dualar eşliğinde yeni yılı karşılama programı, Cakarta’nın en büyük camilerinden olan Attin Camii’sinde yapıldı. Programa çok sayıda bakan da katıldı. Program ayrıca, birçok tv kanalı tarafından canlı olarak yayınlandı.

Ülkenin önde gelen hafızlarından Yusuf Mansur Kur’anı Kerim ziyafeti verdi. Mansur ayrıca, vefat eden AirAsia yolcuları ve yakınları için dua etti. Programda 100 çocuk hafız da Kur’an-ı Kerim’i beraberce hatmetti.

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.