Düşen AirAsia uçağı izinsiz uçmuş

Düşen AirAsia uçağı izinsiz uçmuş

Endonezya’da düşen AirAsia uçağı enkazının arama ve kurtarma çalışmaları devam ediyor. Yetkililer, uçağa ait olduğu tahmin edilen iki büyük parçanın bulunduğunu açıkladı. Öte yandan uçağın Pazar günü izinsiz uçuş yaptığı açıklandı.

Büyük parçaların bulunduğu bölgede arama ve kurtarma çalışmaları ise yoğunlaştırıldı. Uçağın kara kutusunun da bu bölgede olması tahmin ediliyor. Uzaktan kumandalı bir denizaltının su yüzeyinden dibe yönlendirildiği ve çalışmaların bölgede devam ettiği açıklandı. Olumsuz hava şartlarının arama ve kurtarma çalışmalarının aksamasına sebep olduğu belirtiliyor.

Arama çalışmaları sonucu 30 yolcunun cesedine ulaşıldı. Cesetlerden DNA örnekleri alınarak kimlik tespiti yapıldı. Arama ve kurtarma çalışmalarına 29 gemi, 17 uçak katılıyor. Rusya, kurtarma çalışmalarına içinde dalgıçların da bulunduğu 1 Amfibi gemisi ve 2 uçakla katılıyor.

PAZAR GÜNÜ İZİNSİZ UÇMUŞ

Endonezya Ulaştırma Bakanlığı, Surabaya-Singapur hattında haftada 4 gün uçuş izni olan AirAsia havayollarının Pazar günü izinsiz uçuş yaptığını açıkladı. Pazar gününün izin alınan günlerden biri olmadığını açıklayan yetkililer, uçuşun izinsiz gerçekleştirildiğini belirtti.

Ulaştırma Bakanlığı’nın AirAsia havayollarının lisansını iptal edeceği ve şirketin tüm uçuşlarının incelediği bildiriliyor.

Geçtiğimiz Pazar günü düşen AirAsia uçağında 155 yolcu ve 7 kişilik mürettebat bulunuyordu.

Yorum Yaz

Yorum yapılmamış

Henüz yorum yapılmamış!

Henüz hiçbir yorum yapılmamış. Ama bu habere ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Yorum Yaz
Yorumları Gör

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.
İşaretlenen alanların doldurulması gereklidir*