Biden 2024 seçimleri için yeniden aday olduğunu açıkladı

Biden 2024 seçimleri için yeniden aday olduğunu açıkladı

81 yaşındaki ABD Başkanı Joe Biden bugün yayınladığı bir video ile 2024 seçimlerinde yeniden aday olacağını duyurdu. “Başladığımız işi bitirelim” sloganıyla yola çıkan Biden, “rehavete kapılacak bir zaman değil, bu yüzden yeniden adayım” dedi.

Başkan Biden yeniden seçilmek için adaylığını bugün resmen açıkladı. Yayınlanan tanıtım videosunda Biden, ülke ölümcül bir salgın, sarsılan bir ekonomi ve sallantıda olan bir demokrasiyle boğuşurken başladığı “işi bitirmek” istediğini söyledi.

Biden videoda “Karşı karşıya olduğumuz soru, önümüzdeki yıllarda daha fazla özgürlüğe mi yoksa daha az özgürlüğe mi, daha fazla hakka mı yoksa daha az hakka mı sahip olacağımızdır” dedi. “Cevabın ne olmasını istediğimi biliyorum. Bu rehavete kapılacak bir zaman değil, bu yüzden yeniden adayım” dedi.

Biden’ın adaylığı, daha genç, daha ilerici ve partinin çeşitliliğini daha fazla yansıtan farklı bir aday isteyen bazı Demokrat seçmenlerin isteklerine meydan okurken, parti içerisinde önemli bir grup Biden’ın Donald Trump’ı veya başka bir Cumhuriyetçiyi yenmek için en iyi aday olduğuna inanıyor.