Bakü’deki yangında 16 kişi hayatını kaybetti

Bakü’deki yangında 16 kişi hayatını kaybetti

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bir apartmanda henüz bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı.

Azadlık caddesindeki 16 katlı apartmanda meydana gelen yangında 4’ü çocuk 16 kişinin hayatını kaybettiği, 63 kişinin yaralandığı belirtildi.İtfaiye ekiplerinin yoğun çalışması ve saatler süren yangına müdahale etmesi sonucu yangın söndürüldü.

Azerbaycan Başkenti Bakü’de 16 katlı binada, 4’ü çocuk 16 kişi hayatını kaybettiği ve onlarca kişinin yaralandığı yangın söndürüldü. Yangının meydana geldiği binanın ön tarafı tamamen yanarken, arka cephede sadece 6 kat alevlerden kurtulabildi. İtfaiye ekiplerinin yoğun çalışması ve saatler süren yangına müdahale etmesi sonucu yangın söndürüldü.

Yangında hayatını kaybeden 14 kişiden 11’inin kimliği tespit edildi. Sağlık Bakanlığı Mahkeme-Tıbbi Uzmanlık ve Patoloji Birliği Başkanı Şakir Musayev ölenlerin kimliklerini açıkladı. Yangında ölenlerin isimleri şöyle:

Fereh Meherremova(3), Bağırov Sahip (49), Bağırova Firengiz (60), Şirinova Murat (43), Necefzade Yaşar (27), Eyvazov Davud (16 yaşında), Eyvazova Ülker (21). Cavadov Ömer (1.5), Kerimova Nazile (39), Kerimova Ayan (5), Hüseynov Ayhan (2). Ölenlerden Bağırova Firengiz ile Bağırov Sahip anne ve oğul, Eyvazov Davud ve Eyvazova Ülker’in ise kardeş oldukları tespit edildi.

Binanın dış kaplamasını yapmış “Global Construction” şirketinin sahibi Miryusif Mahmudov ise şüpheli olarak gözaltına alındı.

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.