Almanyalı Osmanlılar’a operasyon

Almanyalı Osmanlılar’a operasyon

Almanya’nın Frankfurt kentinde polisin ‘Almanyalı Osmanlılar’ adlı ‘Türk çetesi’ne sabah saat 06.00’da düzenlediği öğrenildi.

Çetenin, Türk istihbarat teşkilatı MİT ile bağlantıları olduğu ileri sürülerek, ellerinde var olduğu düşünülen savaş silahlarını Almanya’da muhalif Kürtlere karşı kullanma tehlikesi olduğu iddia edildi.

Yaklaşık 50 adrese yapılan baskınlarda binin üzerinde özel tim polisi görev yaptı. Baskın yapılan yerler arasında ‘Almanyalı Osmanlılar’a ait kulüp, işyeri, büro ve evler bulunuyor. Hessen Eyalet polisi, baskın yaptığı adreslerde belge, uyuşturucu ve ateşli silah aradı. Çok sayıda bilgisayara da el konuldu. 7 kişi gözaltına alındı.

Bild’in haberine göre; ismi açıklanmayan polis yetkilisi, çetenin, Türk istihbarat teşkilatı MİT ile bağlantıları olduğunu ileri sürerek, ellerinde var olduğu düşünülen savaş silahlarını Almanya’da muhalif Kürtlere karşı kullanma tehlikesi olduğunu söyledi.

Almanyalı Osmanlılar’ın Kürt çetesi ‘Bahoz’ ile arasının açık olduğu ancak bugüne kadar büyük bir olay yaşanmadığı kaydedildi.

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.