Warner Bros.’tan Microsoft’a Xbox teklifi

Warner Bros.’tan Microsoft’a Xbox teklifi

Dünyanın en büyük film şirketi Warner Bros., teknoloji devi Microsoft’a, Xbox departmanları hakkında inanılmaz bir teklifte bulundu. Microsoft’un da teklife sıcak baktığı iddia ediliyor.

Teknoloji dünyasından sızan bilgilere göre, Microsoft, Xbox platformu ve düşük Xbox One satışları nedeniyle tarihinin en zor günlerinden birini geçiriyor. Xbox’un, TV bölümü Xbox Entertainment Studios da bu sıkıntılardan nasibini alıyor.

Microsoft’a yakınlığıyla tanınan bir Hollywood gazetecisinin iddiasına bakılırsa, Warner Bros., fırsattan istifade ederek Xbox Entertainment Studios’u satın almaya karar verdi. Söylentilere göre Warner Bros., bu proje için 200 milyon doları gözden çıkarmış durumda.

Anlaşmanın sağlanmasına kesin gözüyle bakılıyor zira Microsoft İcra Kurulu Başkanı Satya Nadella, kar etmeyen departmanların kapatılacağını ima etmiş ve kısa süre önce de, 18.000 kişinin işten çıkarılacağını açıklamıştı. Zarar eden departmanlar arasında Xbox Entertainment Studios da bulunuyor. Bu gerçekler ve iddialar göz önüne alındığında, Microsoft’un teklifi kabul edeceğine kesin gözle bakılıyor.

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.